همه چیز درباره اقامت گرجستان

همه چیز درباره اقامت گرجستان

سلام .

صفر تا صد اقامت گرجستان را در این پست می خوانید .

مهمترین نکته : اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان

مهمترین نکته در اخذ اقامت گرجستان از طریق هر روشی این است که گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ هرگونه اقامت در گرجستان الزامی می باشد . این گواهی از طریق مراجعه به مراکز پلیس +10 یا از طریق سفارت های ایران در کلیه کشورهای دنیا قابل اخذ می باشد . از زمان مراجعه و انگشت نگاری با گذشت حدوداً 45 الی 90 روز می توانید جواب گواهی عدم سوء پیشینه را دریافت کنید .

 

تمدید ویزای 35 روزه گرجستان

 

 

دولت گرجستان اقامت کشورش را دیگر به راحتی نمی دهد . این اقامت بصورت صد در صد در حال حاضر فعلاً فقط به خریداران ملک داده می شود، همچنین کسانی که سرمایه گذاری در گرجستان انجام می دهند. اما این سرمایه گذاری باید هدفمند باشد زیرا اگر زیر 120 هزار دلار آمریکا باشد امکان اعطای اقامت گرجستان پائین تر می آید .

 

روش اول اخذ اقامت گرجستان : ثبت شرکت در گرجستان

نزدیک به 2 سال پیش ، از طریق ثبت شرکت در گرجستان اقامت گرجستان اعطا می شد . بطوری که پس از ثبت یک شرکت قانونی در گرجستان از نوع LLC شخص متقاضی می توانست درخواست اقامت دهد . بدین ترتیب پس از ثبت شرکت بصورت موفقیت آمیز ، شخص بعنوان کارمند شرکت خودش درخواست اقامت می داد و پس از 30 روز اقامت گرجستان را از طریق شرکت خودش اخذ می نمود اما پس از مراجعه های متعدد ایرانیان به گرجستان و ثبت تعداد زیادی شرکت که فعالیت به خصوصی نداشتند و شرکت های غیرفعال به حساب می آمدند وضعیت اخذ اقامت از طریق این روش دچار پیچیدگی هائی شد بطوری که در حال حاضر به هیچ شخص ایرانی که با پاسپورت شرکت ثبت کرده باشد در ابتدای کار اقامت اعطا نمی شود .

اگر قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق شرکت خودتان را دارید لازم است پس از ثبت شرکت به دنبال فعال کردن شرکت خود باشید . فعال کردن شرکت بدین معنی است که شرکت حسابداری فعال داشته باشد، کارمندان حقوق دریافت کنند و مالیات بر حقوق آنها به اداره مالیات پرداخت شود، دفتر کاری واقعی داشته باشید (یا خرید کرده باشید یا اجاره کرده باشید) و مالیات مکان تجاری خود را ماهیانه پرداخت نمائید . همچنین لازم است حساب بانکی فعال داشته باشید و علاوه بر این موضوع قراردادهائی را با دیگر شرکت ها برای انجام کار داشته باشید . مضاف بر موضوعات ذکر شده مرتباً باید مالیات شرکت خود را پرداخت نمائید که عبارتست از 20 درصد مالیات بر حقوق کارمندان، 15 درصد مالیات بر درآمد و 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده. هزینه های فوق را پرداخت نمائید و پس از گذشت 10 ماه می توانید امیدوار باشید که با درخواست اقامت شما موافقت خواهد شد .

 

روش دوم اخذ اقامت گرجستان : سرمایه گذاری در گرجستان

اگر بخواهید در گرجستان سرمایه گذاری کنید می توانید از طریق برنامه سرمایه گذاری دولت گرجستان با ثبت یک شرکت و سرمایه گذاری به مبلغ 300 هزار لاری اقامت گرجستان را دریافت کنید، اقامت دائم گرجستان را !

اقامت دائم گرجستان یعنی اخذ کارت اقامتی که شما را بصورت دائم تبعه قانونی کشور گرجستان می نماید ، البته لازم است بدانید اقامت دائم گرجستان با شهروندی در این کشور تفاوت دارد که به بیان تفاوت های آن می پردازیم .

هر شخصی که با حداقل مبلغ 300 هزار لاری گرجستان در گرجستان سرمایه گذاری کند امکان اخذ اقامت گرجستان برای شخص متقاضی وجود دارد .

در برخی کشورهای دنیا امکان اخذ اقامت کشور مورد نظر از طریق ذخیره پول در حساب و بلوکه کردن حساب وجود دارد اما در کشور گرجستان این امکان وجود ندارد .

متاسفانه در حال حاضر برای ایرانیان با پاسپورت ایرانی حساب بانکی شرکتی افتتاح نمی کنند. برای افتتاح حساب بانکی شرکتی لازم است اقامت گرجستان را داشته باشید . پیشنهاد ما برای اخذ اقامت گرجستان، خرید ملک در گرجستان است .

 

 

اخذ اقامت گرجستان

 

روش سوم اخذ اقامت گرجستان : خرید ملک در گرجستان

ساده ترین و راحت ترین روش برای گرفتن اقامت گرجستان خرید ملک در گرجستان است .

در این روش که در مقالات مختلف سایت به تفصیل در مورد آنها توضیح داده داده شده است امکان اخذ اقامت گرجستان بصورت تضمینی وجود دارد .

هر شخصی که به مبلغ 35 هزار دلار آمریکا ملک خریداری نماید به وی و خانواده اش اقامت گرجستان را بصورت موقت یک ساله اعطا می کنند.

مزیت این روش این است که اقامت گرجستان براحتی از طریق این روش قابل اخذ است و برای خانواده ی خود نیز می توانید بدون هیچگونه محدودیت سنی درخواست اقامت دهید .

خرید هرگونه ملک در گرجستان از جمله خرید زمین مسکونی، اداری، تجاری ، آپارتمان، مغازه و ملک تجاری منجر به اخذ اقامت می شود . هرگونه ملکی که سند آن بنام شما شود منجر به اخذ اقامت خواهد شد اما توجه داشته باشید که زمین های کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شود و اخذ اقامت از طریق ملک برای زمین های کشاورزی در حال حاضر در گرجستان برای اتباع خارحی امکان پذیر نمی باشد .

 

روش چهارم اخذ اقامت گرجستان : پذیرش تحصیلی در گرجستان

دانشگاه های گرجستان پتانسیل خوبی را برای تحصیل دارند از این جهت که اگر در گرجستان بتوانید تحصیل کنید مسیر بهتری را برای تحصیل در اروپا خواهید داشت و به همین جهت می توانید از نظر تحصیلی بسیار پیشرفت نمائید . گرجستان مسیر خوبی را برای ورود به کشورهای پیشرفته دارد از این جهت که دانشگاه های گرجستان از دید بین المللی اعتبار مناسبی را دارند .

 

به محض اینکه در یکی از دانشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی بگیرید می توانید اقامت گرجستان را از طریق تحصیلی اخذ نمائید .

دانشگاه پس از اینکه شما پذیرش تحصیلی دریافت کردید از طریق نامه دانشگاه به شما اجازه اخذ اقامت گرجستان را میدهد .

در زمان پذیرش تحصیلی ملزم به حضور در دانشگاه هستید و در صورتی که از دانشگاه انصراف دهید یا از دانشگاه اخراج شوید ، اقامت شما باطل خواهد شد .

 

 

پاسپورت گرجستان، یکی از پاسپورت های با ارزش دنیا می باشد

 

روش پنجم اخذ اقامت گرجستان : ازدواج در گرجستان

هر شخصی که با یک تبعه گرجی در گرجستان ازدواج کند می تواند اقامت گرجستان را اخذ کند که در بیشتر مواقع به وی اقامت دائم گرجستان اعطا خواهد شد .

ازدواج با یک تبعه گرجی نباید بصورت صوری باشد زیرا دستگاه های دولتی ذیربط بزودی این را متوجه می شوند و امکان اخذ اقامت وجود ندارد. حائز ذکر است بدانید که یکی از روش های اخذ شهروندی گرجستان نیز همین روش ازدواج در گرجستان است .

 

ازدواج در گرجستان می تواند یک روش مناسب برای اخذ اقامت باشد اما باید توجه داشته باشید که فرهنگ مردم گرجستان اینطور تعریف شده که در خصوص ازدواج ، ازدواج با یک خارجی اولویت ندارد .

 

ما به شما پیشنهاد می کنیم از ازدواج های صوری بپرهیزید زیرا هرگونه ازدواج غیر واقعی توسط پلیس امنیت این کشور شناسائی خواهد شد .

 

روش ششم اخذ اقامت گرجستان : اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان یعنی شما بعنوان کارمند به یک شرکت گرجی معتبر معرفی شوید. از این طریق برای شما اقامت گرجستان اخذ میشود. 

عموماً از طریق کارمندی شرکتهای معتبر گرجی میتوان اقامت گرفت ولی باتوجه به اینکه قرار نیست در شرکت فوق واقعاً فعالیتی داشته باشید دیگر روشهای اقامت را به شما پیشنهاد میکنیم. 

زمانی که حقوقی در قرارداد برای شما تعیین میشود، 20 درصد از این مبلغ حقوق را باید به اداره مالیات بعنوان مالیات بر حقوق پرداخت کنید.

 

نکته بسیار مهم : تمدید ویزای 45 روزه به سختی انجام خواهد شد !

اتباع خارجی که قصد کسب و کار و زندگی در گرجستان را دارند و به خصوص آنهائی که اقامت قانونی گرجستان را ندارد به دنبال تمدید ویزا از طریق مراجعه به یکی از مرزهای گرجستان، نظیر مرز ارمنستان و یا مرز ترکیه را دارند اما خبر بد برای هموطنان ما این است که اخیراً ویزاها به سختی تمدید می شوند و اتباع ایرانی که فاقد اقامت هستند اقامت آنها به سختی تمدید می شود و می توان گفت بسیاری از آنها که اقامت ندارند ویزای آنها تمدید نمی شود و متاسفانه دچار مشکلات زیادی شده اند .

 

 

Leave a comment