هزینه اقامت گرجستان

 

برای گرفتن اقامت گرجستان هزینه هائی را باید پرداخت کنید که شامل هزینه های دولتی و هزینه های غیر دولتی است .

ما در اینجا به بیان هزینه های عرفی که شرکتهای مختلف در گرجستان برای انواع اقامت از شما دریافت میکنند صحبت میکنیم . هزینه های بیان شده هزینه های شرکت آتنا نمیباشد اما میانگین هزینه ای است که برای انجام هرگونه خدماتی که مربوط به اخذ اقامت گرجستان است میشود .

 

برای هرگونه گواهی اقامت یک سری هزینه های دولتی پرداخت میشود و یکسری هزینه های غیر دولتی .

عموماً هزینه های دولتی گواهی اقامت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ لاری در گرجستان می شود اما به دلیل سختی مراحل کار در پرونده های مختلف هزینه های بیشتری بابت امور مختلف دریافت می شود.

 

 

اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان

 

 

اقامت کارمندی گرجستان

یکی از روشهائی که متقاضیان بسیار زیادی دارد اما روش مطمئنی نیست، اقامت کارمندی گرجستان است .

اقامت کارمندی گرجستان نوعی از اقامت گرجستان می باشد که همان اقامت کاری است . زمانی که شما بعنوان کارمند یک شرکت در گرجستان مشغول به کار شوید، شرکتی که در آن استخدام هستید و برای آن کار میکنید از طریق استخدام شما بصورت رسمی میتواند برای شما درخواست گواهی اقامت کند . شرکتهای زیادی در گرجستان با بهانه دریافت اقامت گرجستان ، اقامت از نوع کارمندی را پیشنهاد میکنند و برخی از آنها هم واقعاً اقامت را برای شما میگیرند ولی از آنجائی که شما بعنوان کارمند شرکت گرجی قرار نیست واقعاً فعالیتی را در گرجستان داشته باشید این نحوه اقامت گرفتن دردسرهای زیادی را به همراه دارد . به همین دلیل توصیه میکنیم اگر از روش دیگری میتوانید اقامت بگیرید (مانند خرید ملک در گرجستان) این روش را فراموش کنید. آتناجئو این روش را تنها زمانی پیشنهاد میکند که شما استخدام یک شرکت باشید و همان شرکت برای شما درخواست اقامت دهد.

شرکتهای مختلف هزینه های مختلفی را برای این کار میگیرند . در حال حاضر عرف قیمت ۱۲۰۰ دلار است ولی شرکتهای گوناگون به دلایل مختلف قیمتهای مختلفی را میگیرند اما حداکثر قیمت منطقی ۱۲۰۰ دلار است .

 

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که شرکتهای فعالی در گرجستان دارند میتوانند از طریق شرکت خود اقامت بگیرند . ثبت شرکت در گرجستان ساده است ولی فرآیند فعال کردن شرکت ساده نیست . 

اگر شرکت فعالی داشته باشید به شما اقامت خواهند داد، در غیر این صورت به هیچ وجه حتی اگر خرج زیادی هم در شرکت خود کرده باشید به شما اقامت نمیدهند . 

برای این نوع اقامت مبلغ عرف ۵۰۰ دلار آمریکاست .

 

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان

خرید خانه در گرجستان مطمئن ترین روش اقامت گرجستان است . اگر خانه ای را از شرکتی خریداری کردید اصولاً باید اینکار را برای شما رایگان انجام دهند . اما اگر بهردلیلی قرار شد هزینه ای بابت اقامت پرداخت کنید، حداکثر این مبلغ ۵۰۰ دلار آمریکاست .

البته بعد از اینکه خانه ای را در گرجستان میخرید ، هزینه های دیگری هم دارید . هزینه کارشناسی ملک و انتقال سند نیز باید بصورت دولتی پرداخت شود.

 

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل نیز هزینه آنچنانی ندارد . 

هر شخصی که در دانشگاه های گرجستان پذیرش تحصیلی بگیرد میتواند اقامت خود را نیز از این طریق اخذ نماید .

هزینه اقامت گرجستان از طریق تحصیل در صورتی که پذیرش تحصیلی گرفته باشید چیزی در حدود ۴۰۰ دلار آمریکاست ولی اگر پذیرش تحصیلی نگرفته باشید و به دنبال پذیرش تحصیلی نیز باشید مبلغی در حدود ۱۳۰۰ دلار آمریکا بصورت کلی لازم است انجام دهید .

 

 

 

هزینه اقامت گرجستان

هزینه اقامت گرجستان

 

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج روش چندان رایجی برای اقامت نیست بدلیل اینکه دردسرهای خود را دارد .

اما اگر کسی مدعی شد که برای شما از طریق ازدواج اقامت میگیرد نهایت هزینه آن ۷۰۰ دلار آمریکاست .

البته اگر شخص مدعی گرفتن اقامت دائم گرجستان باشد هزینه ای بالغ بر ۲ هزار دلار نیز منطقی است زیرا ارزش کارت اقامت دائم گرجستان بیش از این حرف هاست .

 

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اشخاصی که در گرجستان سرمایه گذاری می کنند و سرمایه گذاری آنها بصورت مستقیم حداقل برابر است با ۳۰۰ هزار لاری گرجستان میتوانند اقامت دائم گرجستان را بگیرند .

اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق مشاوران و افراد معمولی غیر ممکن بوده و فقط شخصی که وکیل و زبده باشد میتواند اقامت دائم گرجستان را برای شما اخذ کند .

برای اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری حتماً باید شرکت فعالی داشته باشید و اگر شخص زبده ای را در این زمینه بتوانید پیدا کنید حداقل قیمت اخذ این نوع اقامت برابر با ۶ هزار دلار آمریکاست .

 

اقامت گرجستان از گواهی نسبیت یا خویشاوندی

برای اخذ اقامت از این طریق حداکثر ۴۰۰ دلار هزینه از شما میگیرند . مراحل سفارت و وزارت امور خارجه را خود شما انجام میدهید 

 

هزینه های دولتی اقامت در گرجستان

موضوعات مختلفی در اخذ ویزای اقامت گرجستان مطرح است ولی اصولاً هزینه های دولتی بین ۲۰۰ لاری تا ۶۰۰ لاری متغیر هستند اما شرکتها لازم است برای سود قیمت را چندین برابر اعلام کنند .

 

سختی کار اخذ اقامت گرجستان

درجه سختی اخذ اقامت برای هر روش به ترتیب به قرار زیر هستند :

 

اقامت کارمندی گرجستان : سخت

اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت : متوسط

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک : متوسط 

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری : بسیار سخت

اقامت گرجستان از طریق ازدواج : سخت

اقامت گرجستان از طریق تحصیل : آسان 

اقامت گرجستان برای اعضای خانواده : آسان

 

 

 

 

نظرات

2 دیدگاه برای “هزینه اقامت گرجستان”

 1. سیمین گفت:

  سلام.چطور میشه درخواست پذیرش برای دانشگاه گرجستان رو داد؟

  • admin-atenageo گفت:

   سلام دوست عزیز.
   از طریق موسسات و شرکتهای مجاز در این زمینه میتونین برای اخذ پذیرش تحصیلی در گرجستان اقدام کنین .

پاسخی بگذارید

همین حالا با ما تماس بگیرید تا در رابطه با موضوع مورد نظرتان به شما مشاوره ایگان بدهیم