کار در گرجستان

کار در گرجستان

کار در گرجستان چگونه است ؟ چطور میتوانیم در گرجستان استخدام شویم و بهترین کسب و کارها در گرجستان کدام هستند ؟

محیط مطلوب در گرجستان برای استخدام و کار زمانی ایجاد میشود که شما به زبان گرجی یا روسی مسلط باشید .

میزان حقوق و دستمزد در گرجستان حداقل است و اکثر مردم گرجستان به دریافت حقوق برای گذران زندگی راضی هستند .

بعنوان یک مهاجر زمانی که به گرجستان سفر میکنید نیاز به پیدا کردن کار دارید. 

موسسات و دفاتر مهاجرتی زیادی به شما توصیه میکنند که برای کار به گرجستان سفر نکنید و توصیه ما نیز این است که برای استخدام در گرجستان به گرجستان مهاجرت نکنید زیرا پروسه استخدام سخت است اما سفر و مهاجرت به گرجستان به قصد کارآفرینی اگر با برنامه باشد نتایج خوبی را دارد.

 

 

 

کار در گرجستان
کار در گرجستان

 

متوسط هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان به نسبت ایران گرانتر هستند . افزایش نرخ دلار بروی این موضوع تاثیر عمده داشته است .

هزینه یک زندگی مجردی و ساده در گرجستان بدون در نظر گرفتن کرایه خانه از حداقل مبلغ 200 دلار در ماه شروع میشود، پس بعنوان شخصی که از ایران به گرجستان می آئید حداقل نیاز به اخذ حقوق مکفی در گرجستان هستید که اگر هزینه اجاره خانه شما را 300$ (سیصد دلار) در نظر بگیریم باید حداقل درآمد شما در گرجستان 600$ (ششصد دلار) باشد تا بتوانید یک زندگی معمولی داشته باشید .

 

موسسه مشخص کاریابی در گرجستان وجود ندارد . تنها با مراجعه به گروه های تلگرامی یا سایتهائی شبیه به سایتهای نیازمندی در گرجستان میتوانید در گرجستان برای استخدام اقدام نمائید اما این نکته را مد نظر داشته باشید که در گرجستان آنچنان که در ذهن خود پرورانده اید، پیدا کردن کار راحت نیست و مسلط بودن به زبان گرجی میتواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند .

 

شغلهایی که در گرجستان با آنها میتوانید کسب درآمد کنید زیاد نیستند اما اگر بتوانید شغلی را در ابتدا برای گذران زندگی پیدا کنید میتوانید با گذشت زمان بدنبال شغلهائی که در گرجستان طرفداران بیشتری را دارند مشغول بکار شوید و به اصطلاح متخصص شوید .

مطمئن باشید یاد گرفتن زبان گرجی به شما کمک زیادی میکند که در محیط گرجستان بتوانید زندگی کنید و کار کنید، طبیعتاً وقتی زبان نمیدانید بسیاری افراد از این ضعف شما به نفع خود استفاده می کنند و خدمات را آنطور که دوست دارند به شما ارائه می کنند.

 

مردم گرجستان متاسفانه آنطور که باید به زبان انگلیسی مسلط نیستند و همین موضوع ضعف زیادی را در سیستم ارتباطی بین خارجیان و بومیان گرجستان ایجاد کرده است .

 

 

شغلهای مناسب برای کار در گرجستان

طی تجربه از آنچه که بعد از سالها حضور در گرجستان یافته ایم که شغلهائی نظیر آرایشگری، آشپزی، مشاور املاک، پذیرش هتل، زیبائی و آرایش ناخن، حسابداری و امور حقوقی درآمد های خوبی را در گرجستان دارد .

اگر به دنبال استخدام باشید نوعی از خدمات و کارها خوب هستند و اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار هستید، نوعی دیگر از خدمات اما در اینجا هر دو را از یکدیگر تفکیک میکنیم .

 

شغلهائی که برای کارآفرینی مناسب هستند عبارتند از : امور توریسم و گردشگری، امور ساخت و ساز و فروش املاک، امور کشاورزی و دامپروری در گرجستان، خدمات ریمونت و بازسازی ساختمان و امور تاسیساتی .

دیگر اموری که در بالا به آنها اشاره کردیم شاید بیشتر به درد استخدام و کارگری بخورند . 

اگر مشاور خوبی باشید شانس استخدام در گرجستان را دارید . 

یک مورد مشترک این است که بین کارفرمایان گرجی و ایرانی تقریباً این مورد ثابت است که تا زمانی که در گرجستان در شما مورد ویژه ای را مشاهده ننمایند حاضر به پرداخت حقوق مناسب به شما نیستند .

همچنین اگر بتوانید درآمدی به صورت دلاری داشته باشید و از آنجائیکه خرج شما به لاری است به نفع شما خواهد بود و میتوانید به راحتی زندگی کنید اما زیاد به فکر پس انداز مالی نمیتوانید باشید تا زمانی که مدت زمان زیادی را در گرجستان زندگی کنید و تجربه به دست آورید .

 

افتتاح صرافی نیز میتواند برای شما سوددهی مناسبی را داشته باشد . چون تفلیس و برخی از دیگر شهرهای گرجستان بسیار توریستی هستند نیاز به صرافی دارند و صرافی ها عموماً درآمد های خوبی دارند ، اگر این کار را بلد هستید میتوانید صرافی افتتاح کنید و سود خوبی عاید شما میشود .

 

مشاغل فنی نیز در گرجستان درآمد خوبی را دارند . از آنجائی که ایرانیان وقتی به گرجستان مهاجرت میکنند برخی مشکلات را به دلیل عدم آشنائی به زبان گرجی نمیتوانند حل کنند، به همین دلیل کسی که کار تعمیر و تاسیسات و یک شخص فنی کاربلد باشد درآمد خوبی را کسب میکند اما لازم است که زمانی را نیز برای فهمیدن و صحبت کردن زبان گرجی بذارد تا بتواند ارتباط صحیح را با گرجی ها برقرار کند .

 

افرادی که تحصیلات عالیه دارند و از ایران می آیند شاید مدتی لازم باشد در شغلهائی که مربوط به تخصص خودشان نیست مشغول به کار شوند .

همچنین تحصیل کرده ها نیز میتوانند در رشته مورد علاقه خود در گرجستان ادامه تحصیل دهند زیرا دانشگاه های گرجستان نیز از نظر سطح علمی سطح بدی ندارند ولی از آنجائی که رابطه خوبی با اتحادیه اروپا دارند مدارک دانشگاه های آن در بیشتر این دانشگاه ها پذیرفته میشود .

 

 

 

جستجوی کار در گرجستان
جستجوی کار در گرجستان

 

 

توصیه های مناسب برای کار و استخدام در گرجستان

  1. زبان گرجی یا روسی را یاد بگیرید .
  2. زبان انگلیسی را بلد باشید .
  3. قبل از سفر و مهاجرت به گرجستان به دنبال کسب اطلاعات در مورد راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی و حتی استخدام باشید .
  4. تا زمانی که مشغول به کار ثابتی نشدید به هیچ وجه کامل مهاجرت نکنید .
  5. تا زمانی که مشغول به کار نشده اید خانه اجاره نکنید .
  6. در زمان جستجو برای کار و تحقیق حتماً برای اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید، اگر بتوانید از طریق خرید ملک در گرجستان اقامت بگیرید کار بسیار مثبتی انجام داده اید .
  7. از مشغول شدن به کار برای دیسکو و کلابها در گرجستان بپرهیزید، محیط این مجموعه ها در گرجستان مناسب کار نیستند و بعد از مدتی قطعاً دچار مشکلاتی خواهید شد .
  8. تا زمانی که کار خود را قطعی نکرده اید به هیچ وجه بصورت خانوادگی مهاجرت نکنید .
  9. اگر متاهل هستید ابتدا برای کار در گرجستان جستجو کنید و پس از آنکه شغل مناسب خود را پیدا کردید پروسه مهاجرت را کامل نمائید ، مهاجرت به خانواده در ابتدای کار منطقی نیست .

 

جهت برقراری تماس با کارشناسان ما جهت اخذ مشاوره :

 

00995-558779549

00995-514269000

00995-555554644

 

آدرس دفتر مرکزی (گرجستان) :

گرجستان، تفلیس، خیابان آغماشنبلی، پلاک 17

 

آدرس دفتر اصفهان (ایران) :

اصفهان. هشت بهشت شرقی . کوچه ۱۲ پلاک ۱۲
تلفن تماس :

09131144526

۰۳۱۳۲۶۷۶۳۰۰
۰۳۱۳۲۶۷۶۴۰۰

 

آدرس دفتر تهران (ایران) :

تهران، آریاشهر، خیابان آیت الله کاشانی بعد از جنت آباد جنوبی، روبروی مسجد نظام مافی، مجتمع تجاری و اداری اترک طبقه دوم واحد 210

تلفن تماس :

09999932535

021-46092431

021-46092432

021-46092433

 

Leave a comment