چگونگی خرید ملک در گرجستان

چگونگی خرید ملک در گرجستان

کشور گرجستان به دلیل برخورداری از امکانات بسیار مناسب برای زندگی و مهاجرت در 3 سال اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران قرار گرفته است . سرمایه گذاری در گرجستان از موضوعات مهم و خرید ملک در گرجستان از بیزنس های پر سود محسوب می شود .

 

دولت گرجستان به هر شخصی که به میزان حداقل 35 هزار دلار ایالات متحده ملک خریداری نماید اقامت موقت اعطا می نماید و بنا به اینکه سند بنام شما باشد این اقامت را برای شما تمدید می نماید و پس از 6 سال تمدید متوالی تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود .

 

 

 

املاک در گرجستان به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود :

 1. آپارتمان : با خرید آپارتمان در گرجستان به شما اقامت اعطا می شود و بیشترین موردی که در دسته ملک و مستغلات برای زندگی و سکونت به شما پیشنهاد می شود آپارتمان است. توجه داشته باشید که در گرجستان بر خلاف ایران در گرجستان در صورت خرید آپارتمان ، خریدار سهمی را از زمین آنجا نخواهد برد .
 2. خانه های ویلائی : این دسته از املاک در گرجستان چندان باب نیستند . اگر به دنبال گزینه ویلائی مناسب هستید می توانید موارد خوبی را خرید کنید که کارشناسان آتناجورجیا راهنمائی های لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند دارد ، در صورت خرید خانه های ویلائی نیز مشکلی برای اخذ اقامت گرجستان وجود ندارد . در صورتی که ملک ویلائی خریداری نمائید از زمین ساخته شده سهم خواهید برد .
 3. زمین مسکونی یا تجاری : با خرید زمین مسکونی و تجاری نیز به شما اقامت تعلق خواهد گرفت اما توصیه ما خرید زمین مسکونی است ، چرا که از نظر رشد بسیار مطلوب تر می باشد .
 4. زمین کشاورزی : در گرجستان متاسفانه زمین کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شود به همین دلیل زمین کشاورزی به صورت 49 ساله به اتباع خارجی اجاره داده می شود و قیمت اجاره سالانه زمین کشاورزی در گرجستان بالا نمی باشد .

 

چرا خرید ملک در گرجستان ؟

در کشورهای زیادی می توانید ملک خریداری نمائید اما بین ترکیه و گرجستان پیشنهاد ما گرجستان است ، زیرا مزایای بیشتری را برای شما فراهم می آورد که بزرگترین آن آینده ی مناسب گرجستان برای عضویت در اتحادیه اروپا می باشد . پیشبینی می شود در سال 2020 گرجستان عضو اتحادیه اروپا شود و همین موضوع ارزش افزوده بسیار مناسبی را برای افرادی که در گرجستان ملک خریداری کرده اند فراهم می آورد . از طرف دیگر امنیت بسیار خوب گرجستان محیطی سالم را برای زندگی فراهم می آورد این در حالی است که بسیاری از افرادی که برای زندگی یا حتی سفر به ترکیه رفته اند تجربیات عدم وجود امنیت در کشور ترکیه را چشیده اند .

دیگر موضوعی که مهم است این است که گرجستان در حال حاضر تحت حمایت قدرتهای غربی می باشد و همین موضوع می تواند یک برگ برنده برای افرادی باشد که به درستی در این کشور سرمایه گذاری می نمایند .

 

 

املاک لوکس گرجستان

 

 

خرید ملک در کشور گرجستان برای شما می تواند از این حیث مناسب باشد که در صورتی که بخواهید به گرجستان مهاجرت کنید از هزینه های مربوط به اجاره مسکن معاف هستید و می توانید در یک کشور بسیار آرام با هزینه کم زندگی کنید .

ارزش افزوده ای که به دلار خرید می نمائید باتوجه به افزایش نرخ دلار در ایران بصورت روزانه تاثیر بسیار مثبتی در خرید شما خواهد داشت و می توان گفت اگر به واحد پول کشورمان ایران حساب کنیم، هر ماه قیمت ملک به ریال پیشرفت خواهد کرد و همین که کالائی را بصورت دلار خریداری می نمائید می تواند برای شما ارزش افزوده بسیار مناسبی داشته باشد زیرا دلار، در حال حاضر معتبرترین واحد پولی در دنیا می باشد .

در نهایت، خرج و مخارج در کشور گرجستان حداقل می باشد. با کمترین هزینه می توانید در یک کشور اروپائی سکونت داشته باشید و از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید .

 

انواع و اقسام املاک در گرجستان

ملک و مستغلات در گرجستان از نظر مدل فریم به 3 دسته تقسیم بندی می شوند :

 • املاک بلک فریم
 • املاک وایت فریم
 • املاک گرین

متداولترین نوع املاک برای خرید در گرجستان املاک سفید می باشند که در آن شرکت ارائه دهنده ، ملک را بصورت وایت فریم به فروش می رساند که در آن دیوارکشی های داخلی ساختمان کامل است و لوله کشی ، برق و اتصالات نظیر گاز بطور کامل انجام شده است .

مزیت خرید ملک بصورت وایت فریم این است که از نظر هزینه به صرفه تر می باشد و قیمت ملک واقعی می باشد اما متاسفانه برخی کارگزاران غیر معتبر از املاک مبله و یا گرین در جهت بهره برداری و سود بیشتر استفاده می نمایند .

 

 

چه موقع املاک بلک فریم خریداری کنیم؟

خرید ملک در گرجستان بصورت بلک فریم زمانی ارزشمند است که شما تخصص در بیزنس ساخت و ساز دارید و یا قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید بطوری که چند ملک را بصورت بلک فریم خریداری کنید، تکمیل نموده و به فروش برسانید. در همین حین و با ثبت شرکت در گرجستان امکان دریافت اقامت دائم گرجستان نیز برای شما وجود دارد .

 

 

 

برجهای زیبا در تفلیس

 

هزینه خرید ملک در گرجستان چقدر است؟

برای خرید ملک مسکونی در گرجستان و بصورت آپارتمانی حداقل هزینه خرید ملک از متری حدوداً 400 دلار پبصورت سفید می باشد و حداکثر تا 2800 دلار آمریکا می باشد . بصورت استثناء پروژه های ساخت و سازی وجود دارند که واحدهای بسیار لوکس دارند که متراژی 5000 دلار نیز می باشند اما این موارد استثناء هستند و این مبلغ بصورت کلی صدق نمی کند .

در حومه شهر بین 400 الی 550 دلار می توانید ملک مسکونی و بصورت آپارتمانی خرید نمائید، در قسمت های نزدیک به مرکز شهر و مناطق شرقی شهر تفلیس بین 550 تا 650 دلار می توانید خرید نمائید و در مرکز شهر بین 700 الی 1300 دلار می توانید ملک مورد نظر را خریداری نمائید اما در پروژه هائی که خاص می باشد قیمت بین 1500 الی 1900 دلار نیز خواهد بود که پروژه های بسیار معتبر گرجی با کیفیت ساخت بسیار بالا در این رنج قیمت ها خواهند بود .

 

شرایط خرید ملک در گرجستان چیست؟

شرایط خاصی برای خرید ملک در گرجستان حاکم نمی باشد، تنها دو مورد :

 • هر شخصی که یک پاسپورت معتبر و قانونی داشته باشد می تواند بدون داشتن مدرک دیگری ملک خریداری نماید .
 • حداقل سن شخص می بایست 18 سال تمام باشد .

 

آیا در گرجستان می توان ملک بصورت اقساطی خریداری کنیم ؟

بله ، در گرجستان بسیاری از شرکتهای سازنده امکان خرید اقساطی را برای شما فراهم می آورند اما نکته مهم این است که بسیاری از شرکت های سازنده امکان اخذ اقامت را پس از پرداخت اقساط بصورت کامل برای شما فراهم خواهند آورد . یعنی تا زمانی که هزینه ملک را بصورت کامل تسویه حساب نکنید، اخذ اقامت گرجستان برای شما ممکن نخواهد بود .

معمولاً زمانی که یک ملک را بصورت اقساطی بخواهید خرید بنمائید، بین 20 الی 40 درصد مبلغ را بعنوان مبلغ پیش ، پرداخت می نمائید و تعداد اقساط بسته به مذاکره تعیین خواهد شد . اما نکته مهم این است که با توجه به افزایش لحظه ای قیمت ارز و افت قیمت ریال در ایران ، بهتر است ملک اقساطی خود را هرچه زودتر تسویه حساب نمائید تا دچار ضرر مالی نشوید .

 

 

آتناجورجیا

 

 

توصیه های کارشناسان املاک آتناجورجیا برای خرید ملک در گرجستان :

 • از مراجعه به شرکت های بی اعتبار جداً خودداری نمائید، در حال حاضر بسیاری از مهاجران ایرانی در بازار مسکن گرجستان در حال کار هستند ، این در حالی است که این کار را به صورت تخصصی نمی دانند و تنها به دنبال کسب درآمد هستند .
 • به شرکت هائی مراجعه کنید که از پروژه های معتبر برای شما ملک خریداری می نمایند .
 • هیچگونه مبلغی را بعنوان کمیسیون به شرکت کارگزاری املاک پرداخت نکنید، کمیسیون ملک توسط شرکت فروشنده به کارگزار پرداخت خواهد شد .
 • خرید خانه های مبله چندان مقرون به صرفه نیستند ، اگر می توانید ملک را بصورت سفید و دست اول خریداری کنید، اولویت را برای این موضوع قرار دهید .
 • از اطمینان بی جهت به افراد و شرکت های متعدد شدیداً پرهیز نمائید.
 • پیش از خرید مشاوره رایگان دریافت نمائید! کارشناسان آتناجورجیا در خصوص این موضوع با شما همکاری کامل می نمایند .

 

 

Related Posts

Comments (6)

سلام
در مورد اقامت از طریق خرید ملک، به خانواده خریدار هم اقامت داده میشه؟ بدون محدودیت سنی؟

سلام !
بله دوست عزیز، بدون هیچگونه محدودیت سنی به شخص خریدار و خانواده وی (پدر و مادر، همسر و فرزندان) اقامت داده میشه .

سلام، جهت خرید آپارتمان ،حداقل مبلغ مورد نیاز چقدر است؟

سلام .
حداقل مبلغ 35 هزار دلار آمریکا است .

سلام و وقت بخیر
امکان خرید ملک توسط مهاجر افغانستانی ساکن ایران هم از ایران ممکنه؟؟؟

سلام .
در حال حاضر اتباع افغاتی متاسفانه نمیتونن وارد کشور گرجستان بشن .

Leave a comment