مزایای خرید ملک در گرجستان

مزایای خرید ملک در گرجستان

گرجستان یک کشور بسیار زیبا در منطقه قفقاز اوراسیا می باشد که از فرهنگ بسیار غنی برخوردار بوده و در حال حاضر بعنوان یک کشور فعال در حوزه توریست و تجارت می باشد که در حال حاضر بدلیل وضعیت استراتژیک منطقه ای برای تجارت مورد توجه سرمایه گذاران و مهاجران بسیار زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است از این رو لازم می دانیم موضوع مزایای خرید ملک در گرجستان را که این روزها شرایط مناسبی دارد و استقبال زیادی از سمت هموطنان دارد، برای شما روشن تر نمائیم .

در حال حاضر در میان شهرهای مختلف گرجستان، تفلیس و باتومی بیشترین توجه را برای کسب و کار و توریست به خود جلب کرده اند که در این میان اگر تحقیقی بنمائید متوجه میشوید که بیشتر جمعیت ایرانی مقیم گرجستان، در شهر تفلیس (پایتخت گرجستان) زندگی می کنند .

اما این روزها ایرانیان زیادی به دلایل مختلف به دنبال مهاجرت به گرجستان و خرید خانه در گرجستان هستند که یکی از این دلایل، نوسانات سیاسی و اقتصادی در ایران می باشد .

 

چند سالیست دولت گرجستان برای تحقق برنامه مهاجرتی این کشور، به خریداران ملک، اقامت گرجستان را اعطا می نماید و برنامه مهاجرتی این کشور تا سال ۲۰۲۰ اجرائی می باشد .

در گرجستان به هر شخصی که یک ملک به مبلغ حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا (بصورت کارشناسی شده) خریداری نمائید ، اقامت موقت و یک ساله گرجستان اعطا می شود (بنا به درخواست) و تا زمانی که ملک مذکور به نام متقاضی باشد اقامت وی هر ساله تمدید خواهد شد .

 

مزایای خرید ملک در گرجستان
مهاجران و هموطنان عزیز ایرانی به دلایل مختلفی به گرجستان سفر می کنند که یکی از مهمترین دلایل نزدیکی دو کشور است که با یک پرواز ۱ ساعت و نیم می توان بین تهران و تفلیس سفر کرد .

اما مزایای خرید خانه و ملک در گرجستان برای هموطنان ایرانی چیست ؟

  • اخذ کارت اقامت موقت کشور گرجستان بصورت یک ساله که با ۶ سال تمدید متوالی تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود!
  • تامین یک حاشیه امن برای زندگی آرام و بدون دغدغه برای یک خانواده
  • دریافت وام مسکن با بهره بسیار کم
  • سرمایه گذاری مطمئن در گرجستان
  • اخذ اقامت خانواده (همسر و فرزندان)
  • افزایش ارزش ملک بصورت سالانه بین ۳ الی ۷ درصد
  • سرمایه گذاری با معتبرترین ارز بین المللی (دلار) و افزایش صعودی ارزش افزوده ملک برای خریدار ایرانی
  • امکان تهیه کلیه وسائل اساسی زندگی از طریق وام بانکی
  • امکان اعطای ملک بصورت اجاره سالانه و دریافت حداقل ۳۰۰ دلار به عنوان مبلغ اجاره ماهانه (با تهیه چندین خانه می توانید سرمایه گذاری مناسبی در گرجستان داشته باشید)
  • امکان اخذ ویزای شینگن بصورت تضمینی پس از دریافت کارت اقامت گرجستان برای شخص خریداری و خانواده

 

توجه داشته باشید که در حال حاضر، قوانین مهاجرتی دست خوش تغییرات شده و لایحه ی جدیدی از سمت نخست وزیر پیشین گرجستان پیشنهاد شده که در آن قوانین مهاجرتی سخت تر خواهد شد و طبق اطلاع از منابع آگاه از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۱۸ (تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۷) قوانین مهاجرتی جدید از طرف دولت گرجستان اجرائی خواهد شد که در طی آن ، خریداران ملک برای اخذ اقامت گرجستان می بایست حداقل مبلغ 100 هزار دلار را بصورت کارشناسی شده (بجای ۳۵ هزار دلار) خریداری نمایند .

Leave a comment