مزایای اقامت گرجستان

مزایای اقامت گرجستان

اقامت در این کشور زیبا مزایای خاص خود را دارد ! در اینجا به مزایای داشتن کارت اقامت گرجستان بیشتر اشاره خواهیم نمود!

اقامت در کشور گرجستان مزایای خاص خود را دارد. دورنمای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و پیمان ناتو روشنی آینده این کشور را بیش از پیش نمایان می نماید .

گرجستان از جمله کشورهائی است که در جذب توریست و سرمایه گذاران خارجی عملکرد بسیار موفقی را داشته است . بطوری که هر ساله حداقل 25 درصد نسبت به سال گذشته خود افزایش توریست داشته است و از طرف دیگر با در نظر گرفتن زیرساختهای این کشور، سرمایه گذاران خارجی را به خوبی به سمت خود جذب کرده که تمامی این موارد مزایائی را برای یک فرد متقاضی اقامت در این کشور فراهم می آورد.

 

 

اداره سرویس خدمات عمومی یا ساختمان قارچی در گرجستان

 

در حال حاضر رابطه ویزا بین کشورهای ایران و گرجستان برقرار نیست اما در جهت حفظ نظم کشور و جلوگیری از مهاجرت های بی هدف و بی رویه ، دولت گرجستان سخت گیریهائی را در بین مرزها برای ورود اتباع خارجی به گرجستان اعمال می نماید و ارزش داشتن مجوز قانونی اقامت یک کشور در اینجا مشخص خواهد شد .

 

بطوری کلی می توان مزایای داشتن کارت اقامت گرجستان را به موارد زیر تقسیم بندی کرد :

 

  1. امکان حضور قانونی در خاک گرجستان بدون هیچگونه محدودیتی : می دانید که در حال حاضر سخت گیری هائی برای ورود اتباع خارجی به خاک گرجستان وجود دارد، سخت گیری های پلیس این کشور تنها برای کسانی می باشد که کارت اقامت قانونی کشور گرجستان را ندارند. همچنین در صورتی که رژیم لغو ویزا بین گرجستان و ایران از میان روند کسانی که کارت اقامت گرجستان را دارند بدون هیچ مشکلی می توانند در گرجستان حضور داشته باشند و به زندگی و بیزنس خود ادامه دهند .
  2. اخذ اقامت دائم گرجستان پس از گذشت چند سال : شخصی که اقامت قانونی گرجستان را اخذ کرده باشد، در صورتی که بطور مداوم و متوالی اقامت خود را تمدید کرده باشد امکان اخذ اقامت دائم گرجستان را پس از گذشت چندین سال دارد. اگر فرض کنیم این اقامت ها تنها یک ساله داده می شوند پس از گذشت 6 سال اقامت تبدیل به اقامت دائم این کشور می شود. طبق تعریف مصوبه جدید ، تقدیم شده به مجلس گرجستان ، در صورتی که این مصوبه توسط دولت گرجستان تائید شود، اقامت های یک شخص پس از گذشت 10 سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. اما در حال حاضر مصوبه توسط مجلس گرجستان به تائید نرسیده و اجرائی نمی باشد .
  3. امکان اخذ ویزای شینگن با دردسر کمتر : روند اخذ ویزای شینگن در ایران کمی پیچیده تر می باشد. این در حالیست که کسی که کارت اقامت گرجستان را دارد به راحتی می تواند ویزای شینگن را اخذ نماید . پروسه بسیار ساده تر از آن چیزی است که در ایران خواهید دید .
  4. امکان استفاده از وام بانکی : برای افرادی که کارت قانونی اقامت گرجستان را دارند ، شرکت های مختلف خصوصی و دولتی امکان فراهم کردن وام بانکی برای خرید را فراهم می آورند. منظور از وام بانکی همان پرداخت بصورت اقساطی می باشد که در صورتی که وسایلی را برای زندگی خود نیاز داشته باشید ( از جمله تهیه ماشین و یا وسایل مورد نیاز زندگی ) می توانید از طریق معرفی به بانک و ارائه کارت اقامت،  وام بانکی معتبر دریافت نمائید .
  5. امکان تهیه بیمه درمانی : برخی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات بیمه درمانی، به دارندگان پاسپورت نیز بیمه خدمات درمانی ارائه می دهند اما در صورتی که متقاضی کارت اقامت گرجستان را داشته باشد مزایای بیشتری را در اختیار وی قرار خواهند داد .

علاوه بر  مزایای فوق، اعتبار یک شخص در صورت داشتن کارت اقامت قانونی یک کشور در نظر مردم آن کشور و پلیس کشور نیز بالاتر خواهد رفت و اخذ کارت اقامت قانونی گرجستان لازمه تحقیق فراوان و مراجعه به شرکتهای معتبر حقوقی می باشد .

 

 

Leave a comment