فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

در این پست انواع فرصتهائی که در گرجستان برای سرمایه گذاری مطلوب هستند را مورد بررسی قرار می دهیم .

گرجستان به دلیل اینکه در حال حاضر از پتانسیل بسیار مناسب تجارتی برخوردار می باشد فرصتهائی برای سرمایه گذاری دارد که بعضاً ناب می باشد و برخی از این قافله عقب می مانند زیرا اطلاعات دقیقی راجع به آن ندارند! اما ما در اینجا این فرصتها را به شما معرفی خواهیم نمود و مستقیماً در مورد تک تک موارد ذکر شده توضیحاتی مناسب را در اختیار شما قرار خواهیم داد .

در حال حاضر موضوعات زیرساختی در گرجستان وضعیت خوبی را برای سرمایه گذاری دارند . موضوعاتی همچون ساخت و ساز ، احداث هتل، امور توریستی، دامپروری و کشاورزی و برخی موارد دیگر از موضوعات مناسب سرمایه گذاری در گرجستان هستند .

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان

 

 

گرجستان وضعیت مناسبی برای پیوستن به حوزه اتحادیه اروپا دارد ، به همین دلیل اموری همانند ساخت و ساز برای نو کردن نمای این کشور بسیار پر رونق هستند بطوری که سود اینکار بالغ بر 60 درصد می باشد.

امور توریستی نیز در گرجستان از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستند بطوری که یکی از مهمترین موضوعات کسب و کار در گرجستان، بخش توریسم این کشور می باشد و بنا به آمارهای اعلام شده از مرکز آمار ملی گرجستان در سال پیش ( سال 2017 ) بالغ بر دو برابر جمعیت این کشور، اتباع خارجی بعنوان توریست وارد این کشور شده اند. کشورهای روسیه، روسیه، ترکیه و برخی از کشورهای اروپائی بیشترین میزان بازدید با هدف توریستی را از گرجستان داشته اند. عموماً هر اموری که وابسته به کسب و کار توریستی شود پر رونق می باشد . همچنین موضوع احداث هتل نیز با ترکیب ساخت و ساز و امر اسکان توریست ها از رونق بسیار بالائی برخوردار می باشد و به همین دلیل است که احداث هتل از جمله اموریست که دولت گرجستان اهمیت ویژه ای برای آن قائل است .

در بخش توریسم و گردشگری ، دولت گرجستان برنامه افزایش 25 درصدی سالیانه تعداد گردشگران را برای این کشور دارد و شهرهای تفلیس و باتومی مقصد اول بسیاری از گردشگران هستند. این در حالی است که برخی دیگر شهرهای تاریخی این کشور نظیر متسختا و سیغناغی نیز از طبیعت بی نظیری برخوردار هستند که برای گردشگران بسیار جذاب خواهد بود .

از طرفی دیگر به دلیل آنکه سالانه درصد توریست های کشور گرجستان 25 درصد در حال افزایش است، توریستها نیاز به اسکان دارند و در همین راستا موضوع احداث هتل و برای برخی از افراد با سرمایه ی کمتر موضوع اجاره هتل بصورت طولانی مدت بسیار سود ده خواهد بود .

 

وضعیت گرجستان از نظر سرمایه گذاری هر سال در حال بهبود می باشد، سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در بخش ساخت و ساز و توریستی، دامپروری ، گلخانه و حتی انرژی با متمم پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا می تواند انتخاب گرجستان را بعنوان مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران راحت بنماید .

می توان گرجستان را دبی دوم نامید زیرا تعداد سرمایه گذارانی که هر روزه وارد این کشور می شوند بیشتر از قبل است. از طرفی دولت گرجستان نیز از سرمایه گذاری های صحیح حمایت می نماید.

 

 

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در گرجستان

 

 

در خصوص موارد توریستی برای سرمایه گذاری، احداث رستوران نیز می تواند سودآور باشد، اما احداث هتل از نظر سرمایه گذاری در بخش توریسم، میزان سوددهی بیشتری دارد .

علاوه بر موارد ذکر شده، صنعت بسته بندی نیز برای نیاز داخل گرجستان و برای بخش صادرات می تواند بسیار سود آورد باشد .

 

تخصص و تجربه شما در خصوص کاری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید از نکات مهمی است که شما را به نقطه موفقیت نزدیک تر می نماید . اگرچه پروژه های از پیش تعریف شده ای در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان موجود هستند که در آنها می توانید تنها بعنوان سرمایه گذار مالی در پروژه شرکت نمائید و سود ماهیانه یا سالانه دریافت نمائید . در این مدل پروژه های سرمایه گذاری طبق یک قرارداد حقوقی قدرت مدیریت از سرمایه گذار گرفته می شود و مدیریت پروژه توسط یک تیم متشکل از متخصصان سرمایه گذاری در آن امر انجام خواهد شد .

 

اگر قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا تحقیق نمائید و از محل سرمایه گذاری دیدن نمائید. در این خصوص می توانید از متخصصان تیم آتناجورجیا مشاوره بگیرید.

از دیگر فرصتهای پر سود سرمایه گذاری می توان به بخش گلخانه اشاره نمود . سرمایه گذاری در بخش گلخانه در گرجستان نیز می توانند پر سود باشد و اگر کار بصورت سنتی انجام نشود، بسیار پرسود خواهد بود.

 

تیم آتناجورجیا با داشتن بیزنس پلن های مختلف در زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف نظیر احداث هتل، ساخت و ساز و طرحهای گلخانه ای می تواند با تضمین سرمایه اقامت دائم گرجستان را برای شخص سرمایه گذار فراهم آورد .

نکته مهم در خصوص سرمایه گذاری این است که باید بدانید که گرجستان از این حیث می تواند برای سرمایه گذاران ایرانی جذاب باشد که فاصله کمی با ایران دارد و این فاصله ی کم می تواند یک برگ برنده را برای سرمایه گذار داشته باشد . کاهش فاصله جغرافیائی بین محل زندگی سرمایه گذار با محل سرمایه گذاری وی می تواند کاهش هزینه را از نظر تعامل برای وی داشته باشد .

 

 

تجارت موفق در گرجستان با آتناجورجیا!

 

کلید سرمایه گذاری موفق در گرجستان در وحله اول تحقیق صحیح می باشد. متاسفانه کم نیستند شرکت های ایرانی که با عدم آگاهی مشاوره های غیرصحیح در اختیار هموطنان گرامی قرار می دهند و سرمایه گذاران در این صورت سرمایه خود را از دست خواهند داد. کارشناسان مجرب آتناجورجیا با در اختیار داشتن سالها تجربه سرمایه گذاری در گرجستان مشاور باتجربه ای برای شما سرمایه گذار عزیز باشند .

 

 

 

Leave a comment