شرایط خرید خانه در گرجستان

شرایط خرید خانه در گرجستان

حتماً اطلاع دارید که شرایط خرید ملک در گرجستان بسیار آسان است و شرایط به خصوص و خاصی برای خرید ملک یا خرید خانه در گرجستان وجود ندارد .

بطور کلی می توان شرایط خرید یک خانه در گرجستان را اینطور بیان نمود :

  • داشتن پاسپورت معتبر و قانونی
  • داشتن حداقل سن 18 سال
  • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای اخذ اقامت گرجستان

 

خرید ملک یا خانه در گرجستان شرایط خاصی را ندارد بجز آنکه پول کافی برای خرید داشته باشید و بخواهید از طریق یک پاسپورت معتبر و قانونی خرید انجام دهید .

اگر حداقل 35 هزار دلار هزینه بکنید می توانید اقامت بگیرید. صحبت هائی از افزایش این مبلغ خرید می باشد و ممکن است بزودی نیز تصویب شود ولی قانون فعلی خرید ملک در گرجستان ثابت مانده و با شرایط قبلی خرید ملک می توانید بدون هیچگونه محدودیت و مشکلی واحد آپارتمانی، املاک تجاری یا اداری و یا املاک مسکونی خریداری نمائید .

 

تنها محدودیت در خصوص املاک گرجستان این است که از چندین سال پیش قانونی برای مقابله با خرید زمین کشاورزی توسط اتباع خارجی به دست دولت گرجستان وضع شده و طبق این قانون اتباع خارجی نمی توانند مالکیت زمین با کاربری کشاورزی را داشته باشند .

 

زمین کشاورزی بصورت سالیانه اجاره داده می شود و عموماً این اجاره ها بصورت طولانی مدت می باشند. صنعت کشاورزی در گرجستان رونق بسیار زیادی دارد اما متاسفانه سود آنچنان زیادی ندارد و به همین دلیل شاید این صنعت وسیله مناسبی برای سرمایه گذاری هموطنان ایرانی نباشد .

 

صنعت املاک در گرجستان بصورت فزاینده ای رو به پیشرفت می باشد و از این حیث که صنعت ساخت و ساز و املاک در گرجستان جز سرمایه گذاری های پر سود محسوب می شوند می توان گفت هرگونه فعالیت مرتبط با صنعت ساخت و ساز می تواند بسیار پر سود باشد ، از معاملات املاک بگیرید تا ساخت آپارتمان بعنوان یک شرکت ساختمانی فعال .

 

اما در خصوص خرید ملک نکات مهمی وجود دارد که به آنها اشاره می نمائیم .

 

خرید ملک در گرجستان در سال 2018

 

 

پیش از سفر به گرجستان، گواهی عدم سوء پیشینه تهیه نمائید

پیش از سفر به گرجستان برای تهیه ملک ، پیشنهاد میکنیم گواهی عدم سوء پیشینه تهیه نمائید . تهیه گواهی عدم سوء پیشینه از طریق مراجعه به مرکز پلیس +10 امکان پذیر است . توجه داشته باشید که گواهی را حتماً می بایست از طریق مراجعه به دارالترجمه رسمی تهیه نمائید و مرکز دارالترجمه این گواهی را در مدت زمان کوتاهی تهیه می کند و همچنین مهر تائید وزارت امور خارجه را نیز تهیه می نماید . در مدت حداکثر 2 هفته می توانید این گواهی را تهیه کنید ، تهیه این گواهی برای صدور هرگونه گواهی اقامت در گرجستان (از هر نوعی) الزامی می باشد .

 

از کارگزاران بی تجربه دوری کنید

از مراجعه به کارگزارانی که بی تجربه هستند دوری کنید، تعداد زیادی از کارگزارانی که به نظر معتبر و معروف هستند، در امور مختلف مربوط به ملک و اخذ اقامت گرجستان نهایت بی تجربی را انجام می دهند، شدیداً تحقیقات انجام دهید و از مراجعه به هرگونه کارگزاری که تنها اسم آن را می شنوید دوری کنید. بسیاری از کارگزاران پس از دریافت حق کمیسیون و خرید خانه برای شما، هیچگونه مسئولیتی را در قبال انجام کار شما نمی پذیرند .

 

خانه سفید بخرید !

به صرفه ترین املاک در گرجستان برای خرید ، املاک سفید هستند، از نظر هزینه می توان گفت برای شما به صرفه تر هستند ، زیرا از مرحله سفید به سبز را به سلیقه و قیمت مورد نظر خود انجام می دهید. بخاطر داشته باشید که شرکت آتنا با تضمین بهترین قیمت املاک را برای شما تهیه می کند. شرکت های متفاوت با تفکر سود بیشتر املاک را برای شما خریداری میکنند اما از آنجائی که شرکت آتنا 12 سال تجربه دارد به دنبال کیفیت و ارتفاء سطح کیفی ارائه خدمات به مشتریان می باشد .

 

خانه ها در گرجستان چند دسته هستند :

  1. خانه های سیاه : این دسته از خانه ها برای سرمایه گذاری مناسب هستند، امکانات خاصی ندارند، دیوارکشی در آنها انجام نشده، برخی اتصالات ناقص می باشد و اگر از این دست خانه ها خریداری کنید دردسر بیشتری برای تکمیل خانه دارید .
  2. خانه های سفید : این دسته از خانه ها مناسب خرید هستند، از نظر هزینه به صرفه هستند، دیوارکشی داخلی در آنها انجام شده، خانه تنها نیاز به نازک کاری دارد، کابینت ها متصل نشده اما اتصالات بصورت کامل صورت گرفته و اکثر سازندگان آپارتمان های مسکونی را به این صورت به فروش می رسانند .
  3. خانه های سبز : این دسته از املاک از مرحله سفید عبور کرده اند و مرحله نازک کاری را نیز گذرانده اند، پارکت یا کف پوش دارند و کابینت نیز نصب شده است و اتصالات نیز در آنها انجام شده ، تنها وظیفه شما تهیه لوازم زندگی در آنها می باشد . مبل، تلویزیون، فرش، کولر، بخاری و دیگر لوازم لازم مواردی هستند که باید آنها را تهیه کنید .
  4. خانه های مبله : در خانه های مبله، همه چیز آماده و مهیا برای زندگی می باشد ، خانه مجهز می باشد و می توانید زندگی را در آن شروع کنید .

 

 

خرید خانه در باتومی گرجستان

 

 

ریسک مبلغ کارشناسی ملک را نیز در نظر بگیرید

زمانی که یک خانه را خریداری می کنید برای اخذ اقامت نیاز به کارشناسی دارد، کارشناس منزل شما را از بیرون کارشناسی می کند و اگر خانه ای را با مبلغ حداقل خریداری کنید، امکان دارد کارشناس به دلایل گوناگون ملک مورد نظر را کمتر از مبلغ پرداختی شما کارشناسی کند و مبنای اخذ اقامت شما، مبلغ کارشناسی شده ملک می باشد و در صورتی که از حداقل مبلغ مورد نیاز کاسته شود به شما اقامت تعلق نخواهد گرفت .

پس پیشنهاد ما به شما این است که مقداری از مبلغ حداقل ملک بالاتر خریداری نمائید، مثلاً در حال حاضر که حداقل مبلغ خرد ملک 35 هزار دلار است ، به مبلغ حداقل 40 هزار دلار خریداری نمائید تا به شما اقامت تعلق گیرد .

 

 

شرکت آتنا اقامت را برای شما و خانواده رایگان اخذ می کند!

شرکت آتنا، با تجربه ای فراوان در زمینه املاک و سرمایه گذاری آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز می باشد، ما با ارائه سرویسهای رایگان ترانسفر فرودگاهی و ارائه مشاوره های تخصصی رایگان و با بکارگیری اعتبار خود در میان شرکت های سازنده گرجی می توانیم با عقد قراردادهای رسمی می توانیم با تخفیف مناسب ملک مورد نظر را برای شما خریداری کنیم. سرویس رفت و آمد نیز کاملاً رایگان می باشد . شرکت آتنا برای شما و خانواده ی شما به رایگان اقامت را اخذ می کند و از نظر حقوقی به هیچ عنوان نگرانی نداشته باشید .

 

تماس با کارشناسان ما :

00995-558779549

00995-514269000

00995-514264000

 

Related Posts

Leave a comment