شرایط خرید خانه در گرجستان و اخذ اقامت

شرایط خرید خانه در گرجستان و اخذ اقامت

سلام!

در اینجا اشاره می کنیم به نحوه خرید خانه در گرجستان و اخذ اقامت این کشور .

 

در گرجستان در صورتی که به مبلغ 35 هزار دلار آمریکا خانه یا هرگونه ملک دیگری خریداری کنید، می توانید اقامت گرجستان را اخذ نمائید .

خرید ملک در گرجستان شرایط خاصی ندارد، با داشتن پاسپورت معتبر می توانید به عنوان یک تبعه خارجی در گرجستان ملک خریداری نمائید .

شرایط سنی حاکم برای خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت این کشور 18 سال تمام می باشد .

 

خرید آپارتمان در گرجستان

 

خرید کلیه املاک در گرجستان نظیر تجاری، اداری، مسکونی و زمین شامل انتقال سند بصورت 6 دانگ و مالکیت کامل می باشد و امکان اخذ اقامت از طریق خرید آنها وجود دارد، اما زمین های کشاورزی از این قاعده مستثنی هستند و زمین با کاربری کشاورزی به هیچ عنوان به اتباع خارجی فروخته نمی شود و فقط به صورت 49 ساله قابل اجاره کردن است .

با اجاره ملک در گرجستان نمی توانید درخواست اقامت دهید .

کلیه پروسه خرید، انتقال سند و کارشناسی در 3 روز قابل انجام است . پس از آنکه ملک مورد نظر را خریداری نمودید، سند بنام شما انتقال پیدا می کند. پس از انتقال سند، ملک مورد نظر توسط کارشناسی رسمی کارشناسی می شود و پس از آن در صورتی که ملک حداقل 35 هزار دلار باشد، می توانید درخواست اقامت دهید .

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه جهت درخواست اقامت از طریق خرید ملک الزامی می باشد .

پروسه خرید ملک در گرجستان و انتقال سند بسیار ساده انجام می شود. بخاطر داشته باشید کلیه مراحل اداری در ساختمان عدالت گرجستان انجام می شود و کلیه پروسه کار شما در اسرع وقت انجام خواهد شد .

پس از ارائه درخواست اقامت، 30 روز بعد جواب آن را دریافت خواهید نمود.

املاک در گرجستان انواع و اقسام مختلفی از نظر ساخت دارند، مقرون به صرفه ترین ملک برای خرید ، املاک سفید می باشند. در صورتی که اخذ اقامت از طریق کلیه املاک، چه بصورت سیاه چه سفید و چه سبز امکان پذیر می باشد .

شرکت آتنا در کلیه مناطق تفلیس خانه های مناسب قیمتی را دارند ، می توانید برای مشاهده و بازدید از املاک با کارشناسان ما هماهنگی های لازم را انجام دهید .

خرید خانه در کلیه شهرهای گرجستان می تواند منجر به اخذ اقامت شود و در این خصوص محدودیت های خاصی وجود ندارد .

خرید خانه در باتومی نیز شبیه به تفلیس است، از نظر قیمت نیز قیمت ها مشابه می باشند با این تفاوت که میزان ساحت و ساز و تنوع در تفلیس بیشتر می باشد اما از نظر نمای شهر، نمای شهر باتومی توریستی تر می باشد ، در صورتی که ملکی را بخواهید در باتومی خرید کنید، شرکت آتنا با کمال میل اینکار را برای شما انجام می دهید، شعبه باتومی شرکت آتنا بزودی در شهر باتومی افتتاح خواهد شد!

اخباری در میان ایرانیان در خصوص تغییر قوانین خرید ملک و اخذ اقامت شنیده می شود ، مبنی بر اینکه حداقل مبلغ خرید ملک 100 هزار دلار شده و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان از 300 هزار لاری به 300 هزار دلار تغییر کرده ، اخبار فوق تصدیق می شود . اما توجه داشته باشید که این قانون هنوز اجرائی نشده است و در حال حاضر اتباع خارجی زیادی ملک به ارزش 35 هزار دلار خریداری می نمایند و اقامت اخذ می کنند اما بزودی و به احتمال زیاد این قانون اجرائی خواهد شد و از آن پس ایرانیان در جهت اخذ اقامت گرجستان می بایست حتماً با حداقل مبلغ 100 هزار دلار خرید انجام دهند .

کارت اقامت گرجستان برای شخصی که در گرجستان ملک خریداری کرده است بصورت 1 ساله و موقت صادر می شود . اعتبار این کارت یک سال می باشد و در صورتی که صاحب ملک خریداری شده باشید و ملک مورد نظر را نفروخته باشید، به شما مجدداً اقامت خواهند داد و این اقامت تمدید خواهد شد .

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک در صورتی که 6 سال بصورت متوالی تمدید شود تبدیل به اقامت دائم گرجستان خواهد شد .

 

خرید ملک در باتومی گرجستان

 

تمدید متوالی اقامت بدین معنا است که 45 روز مانده به تاریخ انقضای کارت اقامت ، درخواست مجدد خود را به اداره عدالت داده باشید . در صورتی که درخواست شما پس از اتمام اعتبار کارت اقامت باشد، اقامت شما متوالی نخواهد بود و بعنوان یک درخواست جدید مورد بررسی قرار میگیرد . به منظور اخذ اقامت دائم گرجستان و ضبط سوابق اقامتی خود لازم است بصورت متوالی درخواست اقامت دهید .

درخواست اقامت در حالت عادی در طی 30 روز مورد بررسی قرار می گیرد. اگر بخواهید می توانید این درخواست را 20 روزه و یا 10 روزه نیز بدهید اما به شما توصیه می کنیم روند اداری را اجازه دهید به حالت عادی پیش برود زیرا برخی مواقع سرعت بخشیدن به تصمیم گیری برای اخذ اقامت کمی کار را از نظر حقوقی دچار مشکل می نماید .

از طریق خرید اقساطی خانه نیز می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید اما وابسته به این است که از چه شرکت سازنده ای خریداری نمائید. برخی شرکت های سازنده می دانند که ایرانیها به منظور اخذ اقامت ملک خریداری می کنند و به همین دلیل ساختار مناسب برای اخذ اقامت را برای ایرانیان حتی اگر اقساطی خریدای نمایند فراهم می آورند .

خرید ملک در گرجستان نوعی سرمایه گذاری مطلوب محسوب می شود زیرا قیمت ملک را به دلار پرداخت می نمائید ، در صورتی که تصمیم به فروش ملکی که آن را خریده اید گرفتید می توانید سود خوبی را بروی آن دریافت کنید .

از مراجعه به افراد و شرکت های فاقد اعتبار جداً پرهیز کنید . وجود شعبه های گوناگون بیانگر اعتبار نیست. شرکت های املاکی که به حداقل مبلغ کارمزد راضی هستند قابل اطمینان ترین شرکت ها برای خرید ملک هستند .

از خرید ملک از افرادی که با گرجستان و مبحث ملک آشنائی ندارند پرهیز کنید ، عدم آشنائی با امور ساخت و ساز و املاک ، شما را در گرجستان با مشکلات زیادی رو به رو می کند.

شرکت آتنا با 12 سال تجربه و سابقه در امور املاک گرجستان، با ارائه قرارداد رسمی و بدون دریافت کارمزد ، امر خرید ملک در گرجستان را با اطمینان کامل برای متقاضی انجام می دهد و اقامت رایگان را برای متقاضی و خانواده وی اخذ می نماید .

 

Related Posts

Leave a comment