راهنمای اخذ اقامت دائم گرجستان

راهنمای اخذ اقامت دائم گرجستان

چگونه می توان در گرجستان اقامت دائم اخذ نمود؟ با ما در این مقاله همراه باشید .

اقامت دائم گرجستان به نوعی از اقامت اطلاق می شود که در آن به شخص متقاضی اقامت ، اقامت دائم گرجستان اعطا خواهد شد .

روشهای مختلفی برای اخذ اقامت گرجستان وجود دارند اما در نهایت اکثر آنها به اقامت موقت گرجستان منتهی می شوند اما پس از مدتی ممکن است منتهی به اقامت دائم شوند .

کسانی که علاقمند به اخذ اقامت دائم گرجستان هستند اغلب در گرجستان سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاری در گرجستان بدین معنا است که شخص سرمایه گذار به میزان حداقل 300 هزار لاری سرمایه گذاری کند . در صورتی که شخص این نوع سرمایه گذاری را انجام دهد به وی در ابتدا اقامت دائم اعطا خواهد شد .

کارت اقامت دائم گرجستان به معنای آن است که شما مجوز حضور دائم در گرجستان را برای همیشه در این کشور دارید. این کارت برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت به گرجستان را برای همیشه دارند .

 

تفلیس، پایتخت گرجستان
نمائی از شهر زیبای تفلیس، پایتخت گرجستان

 

 

مجوز اقامت دائم گرجستان توسط دولت به راحتی صادر نمی شود و این کارت ارزش بالائی دارد به طوری که اخذ ویزای شینگن برای کسانی که کارت اقامت دائم گرجستان را دارند بسیار راحت تر خواهد بود.

نکته حائز توجه این است که بین اقامت دائم گرجستان و شهروندی گرجستان تفاوتهای زیادی وجود دارد ولی داشتن کارت اقامت گرجستان بصورت دائم همانند شهروندی گرجستان است با تفاوت اینکه حق رای و امتیاز داشتن پاسپورت گرجستان را شخصی که اقامت دائم دارد، ندارد .

اگر قصد اخذ اقامت دائم گرجستان را دارید روشهای مختلفی وجود دارد که در اینجا به بیان آنها می پردازیم .

سرمایه گذاری در گرجستان : همانطور که بیان کردیم با سرمایه گذاری 300 هزار لاری می توانید اقامت دائم گرجستان را بگیرید. برای این روش می توان بیزنس پلن اجرا نمود. بیزنس پلنهای سرمایه گذاری موجود هستند که منتهی به اقامت دائم گرجستان می شوند .

ازدواج در گرجستان : یکی از مواردی که منجر به اخذ اقامت دائم گرجستان می شود ازدواج است . ازدواج یک تبعه خارجی با یک تبعه گرجی می تواند منجر به اعطا اقامت دائم گرجستان از سوی دولت شود.

اقامت کارمندی گرجستان : پس از گذشت 6 سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود . می دانید که اقامت کارمندی گرجستان یعنی اینکه شما طبق یک قراداد بعنوان کارمند یک شرکت گرجی به اداره مالیات معرفی می شوید و براساس این به شما اقامت اعطا می شود و در صورتی که بصورت مداوم و پیوسته اقامت خود را تمدید کنید در سال ششم می توانید درخواست اقامت دائم کنید.

خرید ملک در گرجستان : اگر ملکی را در گرجستان خرید نمائید و مبلغ کارشناسی آن برابر با 35 هزار دلار آمریکا (یا بیشتر) باشد ، به شما اقامت یک ساله گرجستان را می دهند. این اقامت تا زمانی که سند بنام شما است قابل تمدید است و پس از 6 سال تمدید متوالی تبدیل به اقامت دائم گرجستان می شود . طبق آخرین اطلاعات گرفته شده از ساختمان قارچی و اداره عدالت گرجستان، خریداران ملکی که 6 سال متوالی اقامت خود را تمدید کنند می توانند درخواست اقامت دائم گرجستان را دهند .

 

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اغلب افرادی که در گرجستان سرمایه گذاری می کنند می توانند اقامت دائم گرجستان را بگیرند، اما این افراد باید حداقل به ارزش 300 هزار لاری گرجستان سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان داشته باشند. بگذارید برای شما مثالی را بزنیم : شخص سرمایه گذار قصد تاسیس یک شرکت را دارد، شرکتی را ثبت می کند، محل شرکت را خریداری می کند ، برای امکانات دفتر خریدهائی را انجام میدهد و برای شرکت خودرو خریداری میکنید. جمع این خریدها و خرج ها اگر بیش از 300 هزار لاری باشد می تواند درخواست اقامت دائم گرجستان دهد. 

گرفتن اقامت دائم گرجستان حتماً باید از طریق یک وکیل گرجی مطلع و صورت گیرد. افراد تازه کار و یا وکلای بی تجربه نمی توانند این دسته از پرونده ها را به نتیجه برسانند. آتناجئو در این زمینه آماده همکاری با شما می باشد و مبلغ اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری 5 هزار دلار آمریکا می باشد .

به این نکته توجه داشته باشید که دولت گرجستان هیچگونه اقامتی را به افرادی که تنها در حساب بانکی خود پولی را می گذارند اعطا نمی کند. در گرجستان باید سرمایه گذاری شما مستقیم باشد ، در این صورت دولت شما را بعنوان سرمایه گذار نخواهند پذیرفت .

 

 

اقامت دائم گرجستان و پاسپورت گرجستان
پاسپورت کشور گرجستان بسیار معتبر بوده و تعداد زیادی از کشورها را می توان با استفاده از آن بدون ویزا سفر کرد

 

 

 

تفاوت اقامت دائم گرجستان با شهروندی گرجستان

تا مدتی پیش ارائه پاسپورت گرجستان تنها از طریق نظارت مستقیم دفتر ریاست جمهوری گرجستان امکان پذیر بود اما در حال حاضر اداره اقامت گرجستان یا همان ساختمان قارچی نیز می تواند در این خصوص تصمیماتی را اتخاذ نماید . 

شهروندی گرجستان تنها به کسانی که به گرجستان وابستگی خانوادگی و شغلی دارند اعطا خواهد شد . گزینه های بسیاری دیده شده از افرادی که در گرجستان سرمایه گذاری های زیادی کرده اند اما باتوجه به اینکه وابستگی آنچنانی به سرمایه گذاری خود و کشور گرجستان نداشته اند، به آنها پاسپورت اعطا نخواهد شد . اغلب کسانی که در گرجستان با اتباع گرجی ازدواج می کنند، از آنها بچه ای دارند و کسب و کار مشخصی در گرجستان دارند و این وابستگی زندگی در گرجستان به وضوح در سبک زندگی آنها دیده می شود می توانند پس از مدتی که کارت اقامت گرجستان را اخذ کرده اند، درخواست پاسپورت دهند و شهروند گرجی شوند. 

توصیه ما این است که به حرفهای کسانی که از طریق اخذ شهروندی گرجستان می خواهند بازاریابی نموده و تنها از شما پول بگیرند گوش فرا ندهید و تنها مسیر قانونی را برای اخذ پاپسورت گرجستان طی کنید که البته حائز ذکر است که بدانید اخذ پاسپورت گرجستان به این سادگی ها نمی باشد و از نظر زمانی، زمان زیادی را باید در گرجستان سپری کرده باشید تا حائز شرایط اخذ پاسپورت شوید.

اما بین اقامت دائم گرجستان و شهروندی تفاوت وجود دارد، بطوری که می توان گفت اقامت دائم گرجستان همان شهروندی است با تفاوت اینکه کسی که کارت اقامت دائم گرجستان را دارد تنها از حق رای و حق داشتن پاسپورت محروم است . 

داشتن پاسپورت گرجستان اعتبار بین المللی مناسبی دارد بطوری که شخصی که پاسپورت گرجستان را دارد می تواند به 114 کشور در دنیا بدون نیاز به داشتن ویزا سفر کند. این در حالی است که متاسفانه با پاسپورت ایرانی تنها می توان به 45 کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد.

 

اگر در رابطه با اخذ اقامت دائم گرجستان و یا جهت مطلع شدن از شرایط مربوط به پاسپورت گرجستان سوال دارید، همین الان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید .

۰۰۹۹۵-۵۵۸۷۷۹۵۴۹

۰۰۹۹۵-۵۱۴۲۶۹۰۰۰

۰۰۹۹۵-۵۱۴۲۶۴۰۰۰

Leave a comment