انواع روشهای مهاجرت به گرجستان

انواع روشهای مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان را میتوان هم ساده در نظر گرفت و هم سخت! ساده از این نظر که مسافت زیادی ندارد و به دید خیلیها مهاجرت به آن ساده است و مشکل از آنجا که زمانی که مهاجر به گرجستان رسید و مهاجرت کرد، تازه مسیر طولانی را برای طی کردن دارد ، پس بهتر است از الان به بعد شخصی را مهاجر بنامیم که با موفقیت به گرجستان مهاجرت کرده و شاغل شده و در محیط گرجستان در حال درآمد زائی است .

 

مهاجرت به گرجستان مقوله پیچیده ای نیست اما نمیتوان آن را نیز ساده گرفت . مهاجرت یک پروسه است که مرحله به مرحله انجام میشود ولی متاسفانه بسیاری از افراد مهاجرت را تنها ورود همیشگی به یک کشور میدانند.

 

دلیل نگارش این مقاله نیز این است که روشهای مختلف مهاجرت به گرجستان را مورد بررسی قرار دهد و نیز این مهم را بیان کند که مهاجرت به کشوری مانند گرجستان ، اگرچه نیازی به تهیه ویزا ندارد اما ، ماندن دائمی در این کشور نیازمند اخذ اقامت گرجستان است .

 

 

مهاجرت به گرجستان
مهاجرت به گرجستان

 

 

مهاجرت به گرجستان از طریق کار

کسی که قصد مهاجرت به گرجستان را داشته باشد، از طریق کار میتواند وارد این کشور شود. البته نکته حائز اهمیت این است که بین گرجستان و ایران سالهاست رژیم لغو روادید برقرار شده است، بطوری که شهروندان هر دو کشور میتوانند بدون دریافت ویزا به کشور دیگر سفر کنند. 

هر شخص میتواند پس از ورود به گرجستان به دنبال کار بگردد و بصورت خودکار وارد بازار کار شود (بدون اینکه نیاز به ویزای کار داشته باشد). 

علاوه بر این شخص میتواند از طریق اینترنت در سایتهای کشور گرجستان شغل مورد نظر خود را جستجو کند اما باید توجه داشته باشد که دو نکته پیش از استخدام در گرجستان مهم است . اول اینکه میزان حقوق و دستمزدها در گرجستان کم است . حقوق ماهیانه یک کارگر ممکن است به اندازه اجاره خانه وی نیز نباشد . میزان متوسط حقوق یک کارمند در گرجستان بین 400 تا 800 لاری میباشد . نکته دوم و مهم این است که دانش زبان انگلیسی به تنهائی برای استخدام در گرجستان اهمیتی ندارد. دانستن زبان گرجی و یا روسی میتواند به شما در بازار کار گرجستان کمک نماید. متاسفانه تعداد افراد زیادی از مردم گرجستان با زبان انگلیسی آشنائی ندارند .

وضعیت کار و استخدام در کشور گرجستان چنگی به دل نمیزند و پیشنهاد ما به شما راه اندازی کسب و کار در گرجستان است که در ادامه به آن اشاره مینمائیم .

 

 

مهاجرت به گرجستان از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در گرجستان

هر شخص از طریق راه اندازی کسب و کار در گرجستان نیز میتواند به گرجستان مهاجرت کند . 

در واقع راه اندازی هرگونه کسب و کاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت در این کشور انجام میگیرد . 

اگر شخصی در گرجستان ثبت شرکت انجام دهد از طریق راه اندازی کسب و کار میتواند برنامه ریزی خوبی را برای مهاجرت به گرجستان انجام دهد.

هر شخص ایرانی میتواند با داشتن پاسپورت معتبر اقدام به ثبت شرکت در گرجستان نماید و به تبع آن کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی کند.

زمینه های گوناگون کاری از طریق ثبت شرکت در گرجستان قابل انجام است که بهترین زمینه های کاری برای راه اندازی در گرجستان را در مقاله مجزا مورد بررسی قرار میدهیم .

 

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان

عرضه و تقاضا در بازار ساخت و ساز گرجستان هر روز رو به رشد است و میتوان بازار گرجستان و ترکیه را از نظر ملک، پر رونق نامید .

یکی از روشهائی که اتباع خارجی با استفاده از آن میتوانند به راحتی در گرجستان اقامت بگیرند ، خرید ملک در گرجستان است .

هر ایرانی با حداقل هزینه 35000 دلار میتواند اقامت بگیرد . این مبلغ صرف خرید ملک میشود و البته هزینه کارشناسی ملک نباید کمتر از 35000 دلار شود زیرا به شخص خریدار اقامت داده نمیشود.

پارلمان گرجستان در حال آماده سازی لایحه ای است که بر طبق آن این مبلغ به صد هزار دلار افزایش یابد اما هنوز این موضوع قطعی نشده است .

 

مهاحرت به گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان
مهاحرت به گرجستان از طریق خرید ملک در گرجستان

 

 

مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل

یکی دیگر از روشهائی که اواخر طرفداران زیادی داشته، تحصیل در گرجستان بوده که برای اشخاصی است که عاشق کسب علم و دانش هستند. 

دانشگاه های گرجستان را از نظر رتبه بندی نمیتوان بعنوان دانشگاه های ممتاز در نظر گرفت اما تحصیل در دانشگاه های گرجستان آینده روشنی دارد زیرا دانشگاه های گرجستان اکثراً مورد تائید بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کشورهای اروپائی هستند .

افرادی که بتوانند در دانشگاه های گرجستان پذیرش بگیرند میتوانند با تهیه گواهی عدم سوءپیشینه درخواست اقامت بدهند و اقامت گرجستان را دریافت کنند .

زندگی دانشجوئی به نسبت دیگر کشورهای اروپائی در گرجستان ارزانتر بوده و دانشجو میتواند بصورت پاره وقت در برخی شرکتهای مشغول بکار شود .

اشخاصی که تسلط نسبی به زبان گرجی دارند از شانس بیشتری برای استخدام برخوردار هستند .

پذیرش در دانشگاه های گرجستان ساده است و نسبت به دیگر کشورهائی که پروسه پذیرش سختی های خاصی دارد ، اخذ پذیرش ساده است .

 

 

پیوند گرجستان و اتحادیه اروپا یک مزیت برای مهاحران گرجستان محسوب میشود
پیوند گرجستان و اتحادیه اروپا یک مزیت برای مهاحران گرجستان محسوب میشود

 

 

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

اتباع خارجی میتوانند از طریق ازدواج نیز به گرجستان مهاجرت کنند و اقامت گرجستان را دریافت کنند. ازدواج با یک تبعه گرجی میتواند برای شما کارت اقامت را داشته باشد اما این روش مسئولیت سنگینی را دارد .

هر شخصی میتواند از طریق ازدواج در گرجستان کارت اقامت موقت و یا کارت اقامت دائم گرجستان را دریافت کند.

تفاوتهای فرهنگی زیادی بین فرهنگ مردم گرجستان و ایران وجود ندارد و میتوان فرهنگ این دو کشور را به نسبت مشابه دانست اما اگر میخواهید بصورت صوری ازدواج کنید، به شما توصیه نمیکنیم از این طریق به فکر مهاجرت به گرجستان باشید زیرا بیش از هر چیز برای شما مسئولیت خواهد داشت .

 

 

توصیه های مناسب برای مهاجرت به گرجستان

  • زمانی که تصمیم قطعی برای مهاجرت به گرجستان گرفتید، زبان گرجی را فرا بگیرید .
  • مشورت و مشاوره با افراد متخصص در این زمینه را فراموش نکنید. در این زمینه شرکت آتنا کارشناسان با تجربه ای را دارد که تجربه زندگی طولانی مدت را در گرجستان دارند .
  • اگر فکر میکنید از آندسته از افرادی نیستنید که کنجکاو باشند و به دنبال کارهای جدید برای انجام باشند بهتر از خیال مهاجرت به گرجستان را از سر خود بیرون کنید .
  • شغلهای تخصصی و داشتن مدارک گوناگون علمی کاربرد چندانی در استخدام شما در گرجستان ندارند .
  • به فکر استخدام در گرجستان نباشید و سعی کنید به فکر راه اندازی کسب و کار در گرجستان باشید .

 

جهت تماس با کارشناسان ما در آتنا :

00995-555554644

00995-558779549

00995-514269000

 

Leave a comment