انواع اقامت گرجستان بصورت مختصر

انواع اقامت گرجستان بصورت مختصر

دولت گرجستان روشهای مختلفی را برای اخذ اقامت این کشور به اتباع خارجی ارائه می دهد که در این مقاله بطور خلاصه به بیان آن ها میپردازیم .

روشهای موجود برای اخذ کارت اقامت گرجستان  :

  1. ثبت شرکت در گرجستان
  2. خرید ملک در گرجستان
  3. سرمایه گذاری در گرجستان
  4. اقامت کاری گرجستان
  5. پذیرش تحصیلی در گرجستان
  6. ازدواج در گرجستان

 

برای هر کدام از روشهای اقامت، اگر پرونده شما مورد تائید دولت باشد و قصد اعطای اقامت به شما را داشته باشند، یک نوع کارت اقامت در اختیار شما قرار می دهند .

کارتهای اقامت گرجستان به دو صورت موقت و یا دائم صادر می شوند. در 80 درصد موارد کارت اقامتی که برای متقاضی اقامت در کشور گرجستان صادر می شود، از نوع کارت اقامت موقت است .

کارت اقامت دائم گرجستان به سختی صادر می شود و در مواقعی خاص این کارت را به یک متقاضی اعطا می نمایند، تنها در حالتی که شخص، سرمایه گذاری مشخصی داشته باشد و یا در گرجستان با یک تبعه گرجی ازدواج کرده باشد .

 

ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت

در گرجستان زمانی که یک شخص شرکتی را ثبت می نماید می تواند درخواست اقامت دهد. بهترین روش برای اخذ اقامت گرجستان در 2 سال پیش در گرجستان ثبت شرکت بوده اما متاسفانه در حال حاضر تا شرکت شما فعال نباشد به شخصی که شرکت را ثبت کرده اقامت اعطا نمی نمایند . لازمه اینکه بتوانید از طریق ثبت شرکت در گرجستان ، اقامت اخذ نمائید این است که شرکت شما، شرکتی فعال باشد .

منظور از شرکت فعال شرکتی است که اجاره نامه رسمی داشته باشد، شرکتی که کارمندی را استخدام کرده باشد و به کارمند حقوق پرداخت نماید و مالیات وی را نیز به اداره مالیات گرجستان پرداخت کند. شرکتی که اظهار نامه های مالیاتی خود را بصورت مرتب رد کرده و از نظر قراردادی با برخی افراد و شرکتها قرارداد کاری داشته باشد.

حدود زمانی که نیاز دارید که شرکت را فعال نمائید ، بین 6 الی 13 ماه می باشد. این در حالی است که برخی از شرکت های فعال نیز بوده اند که 9 ماه پس از تاسیس موفق به اخذ اقامت برای کارمندان خود نشده اند .

پس لازم است پس از ثبت شرکت، به وضعیت شرکت رسیدگی نموده، کارمند استخدام نمائید، مالیات بر درآمد را به اداره مالیات پرداخت کنید، حقوق کارمندان را پرداخت نمائید، اجاره نامه رسمی داشته باشید و مالیات محل مورد اجاره خود را پرداخت کنید تا بتوانید اقامت گرجستان را اخذ نمائید .

 

 

خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت

 

خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت

در مقاله های بسیاری خوانده اید که بهترین روش اخذ اقامت گرجستان، خرید املاک در گرجستان است. این گفته توسط ما نیز تائید می شود، در حال حاضر مطمئن ترین روش برای اخذ اقامت گرجستان، خرید ملک در گرجستان است .

قانون فعلی می گوید هر شخصی که به میزان 35 هزار دلار آمریکا در گرجستان ، ملک خریداری نماید (اداری، تجاری، مسکونی، زمین) به وی اقامت موقت یک ساله اعطا می شود. البته زمین های کشاورزی از این قاعده مستثنی هستند، زیرا زمین های کشاورزی در گرجستان به فروش نمی رسند.

همچنین لازم است بدانید ، قانون حداقل خرید ملک به مبلغ 100 هزار دلار در آمریکا در حال حاضر به تصویب نرسیده و نهائی نشده است و همچنان با همان مبلغ 35 هزار دلار می توانید براحتی ملک خریداری نمائید و اقامت گرجستان را اخذ نمائید .

 

 

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان

 

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت

یکی دیگر از روشهائی که برای اخذ اقامت گرجستان پیشنهاد می شود، سرمایه گذاری در این کشور است.

در گرجستان اینطور تعریف شده که هر شخصی که حداقل 300 هزار لاری سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد، اقامت می گیرد، اقامت دائم گرجستان !

بدین معنی که اگر شما بعنوان سرمایه گذار مبلغ 300 هزار لاری سرمایه گذاری داشته باشید می توانید درخواست اقامت دائم گرجستان را دهید و در همان ابتدا احتمال اینکه به شما اقامت دائم گرجستان را اعطا بنمایند زیاد است !

توجه داشته باشید که لازم است این سرمایه گذاری از طریق ثبت یک شرکت قانونی در گرجستان انجام شود.

 

 

 

پرچم کشور گرجستان
پرچم کشور گرجستان

 

کار در گرجستان و اخذ اقامت

این نوع اقامت به صرفه ترین نوع اقامت گرجستان می باشد. از نظر هزینه اگر می خواهید کمترین میزان هزینه نمائید، می توانید اقامت کاری یا اقامت کارمندی گرجستان را اخذ نمائید .

در این نوع اقامت، شما بعنوان کارمند به یک شرکت گرجی معرفی می شوید و ماهانه مالیاتی را بعنوان مالیات بر حقوق خود به شرکت مورد نظر پرداخت می نمائید. شرکت مورد نظر نام شما را بعنوان کارمند شرکت در لیست کارمندان شرکت قرار داده و بدین ترتیب شما می توانید اقامت گرجستان را اخذ نمائید. این روش اخذ اقامت کمی ریسک دارد، بدین معنا که هیچگونه تضمینی در خصوص اعطای اقامت گرجستان در این روش وجود ندارد . اگر به شما اقامت بدهند ماهانه هزینه ای را بعنوان مالیات باید پرداخت کنید .

 

پذیرش تحصیلی در گرجستان و اخذ اقامت

آندسته از افرادی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های گرجستان می شوند ، می توانند از طریق تحصیل درخواست اقامت دهند. کارت اقامت بر مبانی مدت تحصیل قانونی متقاضی صادر می شود و شخص اقامت گرجستان را از طریق تحصیل اخذ می نماید. تنها مشکل این است که این نوع اقامت جز سوابق اقامتی که مناسب برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی می شود نمی باشد.

 

 

 

ازدواج در گرجستان و اخذ اقامت

 

ازدواج در گرجستان و اخذ اقامت

آندسته از افرادی که با یک تبعه گرجی ازدواج می کنند می توانند اقامت اخذ کنند. در بسیاری از مواقع اگر ازدواج صوری نباشد به شخص متقاضی، اقامت دائم گرجستان اعطا خواهد شد .

اقامت از طریق ازدواج از روشهای مطمئن اخذ اقامت می باشد . اما توجه داشته باشید که ازدواج با یک تبعه گرجی هیچگونه گارانتی برای اخذ شهروندی گرجستان بوجود نمی آورد .

 

مسائل حقوقی مربوط به اخذ اقامت گرجستان پیچیدگی های زیادی دارند، پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات دقیقتر با کارشناسان ما در تماس باشید :

 

00995-558779549

00995-514269000

00995-514264000

 

در پناه حق!

 

Related Posts

Comments (2)

با سلام بنده علاقمند به اخذ اقامت گرجستان میباشم .اگر مشاور نی در تهران دارید بفرمایید که من تماس بگیرم .
ممنون

سلام بر شما .
شماره تلفن خود را اعلام کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند .

Leave a comment