اقامت گرجستان 2019

اقامت گرجستان 2019

در این مقاله مروری خواهیم داشت بر انواع روشهای اقامت گرجستان و جزئیات آنها را برای شما تشریح خواهیم کرد .

اقامت گرجستان روشهای مختلفی دارد اما هر روش مزایا و معایب خود را دارد که در اینجا به بیان این مزایا و معایب نیز میپردازیم .

 

 

اقامت کشور زیبای گرجستان
اقامت کشور زیبای گرجستان

 

در ابتدا آسان ترین روش برای اخذ مجوز اقامت گرجستان ، ثبت شرکت در گرجستان بود ، هر ایرانی با ثبت شرکت در گرجستان و نشان دادن توانائی مالی براحتی کارت اقامت میگرفت. اما به دلیل اینکه تعداد ایرانیهای که با ثبت شرکت اقامت میگرفتند بیش از حد بود، در روش ثبت شرکت در گرجستان در حال حاضر باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما واقعاً در حال فعالیت هستید، در غیر این صورت به شما اقامت نمیدهند .

 

ثبت شرکت در گرجستان یکی از روشهایی است که میتواند منجر به اخذ اقامت گرجستان شود اما برای این روش لازم است از افراد حرفه ای در این زمینه مشاوره بگیرید. کارشناسان آتنا در این مسیر با شما همراه هستند!

 

بعد از این روش، اقامت کارمندی گرجستان به عنوان یک روش موثر در گرفتن اقامت معرفی شد که در ادامه این روش را برای شما توضیح میدهیم و در کنار این روش اقامت گرجستان از طریق خرید ملک نیز بسیار باب شد.

 

در ادامه بصورت مفصل به بیان انواع روشها میپردازیم :

 

ثبت شرکت در گرجستان

با ثبت شرکت در گرجستان میتوانید اقامت بگیرید، شرکت شما پس از ثبت شدن نیاز به مدارکی دارد که دال بر فعال بودن آن دارد. 

مهمتر از هر چیز مالیات : در کسب و کاری که ایجاد میکنید، پرداخت مالیات از هر موضوع مهمتر است . مالیات حقوق کارمندان، مالیات بردرآمد، مالیات بر اجاره دفتر تجاری، مالیات بر ارزش افزوده و … از جمله مواردی است که باید توسط کارفرما و صاحبین شرکت به اداره مالیات پرداخت شود. 

در مورد مالیات در گرجستان در لینک آبی رنگ اطلاعات بیشتری را کسب خواهید نمود.

آدرس معتبر : زمانی که کسب و کاری را در گرجستان برپا میکنید لازم است دفتر کار داشته باشید، یا دفتر کار را خریداری میکنید یا اجاره میکنید، اگر دفتر کار اجاره میکنید بهتر از 20 درصد مبلغ اجاره را به اداره مالیات پرداخت کنید قبل از اینکه هر مشکلی برای شما پیش بیاید !

داشتن آدرس معتبر یکی از فاکتورهای مهمی است که برای دولت گرجستان مشخص میکند کسب و کار شما واقعی است .

استحدام کارمندان گرجی : وقتی کسب و کاری را در گرجستان راه اندازی میکنید نیاز به کارمندان گرجی دارید، البته ملزم به استخدام کارمندان گرجی نیستید، اما اگر گرجی استخدام کنید امتیاز محسوب خواهد شد ، زیرا از مردم بومی گرجستان استفاده نموده اید . حداقل یک کارمند گرجی را در لیست کارمندان خود داشته باشید .

حسابداری فعال : هیچ شرکتی در گرجستان بدون داشتن حسابداری فعال شرکت معتبری نخواهد بود . حتماً حسابدار گرجی که مورد تائید دولت باشد استخدام کنید و از وی بخواهید که حسابداری شرکت را بصورت مرتب در سر ماه انجام دهد .

حساب بانکی فعال : حساب بانکی فعال عبارتست از داشتن یک حساب شرکتی معتبر مورد تائید دولت و یکی از بانکهای گرجستان . 

متاسفانه در حال حاضر با پاسپورت ایرانی در اکثر بانکهای مورد تائید گرجستان نمیتوانید افتتاح حساب کنید اما به شما پیشنهاد میکنیم از طریق خرید ملک در گرجستان ، اقامت بگیرید و بعد از آن با کارت اقامت خود حساب شخصی و حساب شرکتی افتتاح کنید .

 

مزایای ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت : از مزایای اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت این است که ریز جزئیات مربوط به اقامت در دست خود شماست و از طریق گرفتن وکیل و استفاده از حسابداری قوی میتوانید برای سالهای بعدی اقامت بلند مدت بگیرید. 

همچنین یکی دیگر از مزایای این روش این است که شما مجاب میشوید که با شرکت خود کار کنید، کسب و کار واقعی داشته باشید و از آن کسب درآمد کنید.

 

معایب ثبت شرکت در گرجستان و اخذ اقامت : یکی از نقاط ضعف این روش این است که هیچگونه گارانتی برای اعطای اقامت به شما وجود ندارد و همچنین دیگر ضعف این روش این است که هزینه این روش اخذ اقامت بالاست !

 

 

ثبت شرکت در گرجستان,یکی از روشهای اخذ اقامت گرجستان
ثبت شرکت در گرجستان,یکی از روشهای اخذ اقامت گرجستان

 

 

خرید ملک در گرجستان

این روش را میتوان بهترین روش برای اخذ اقامت گرجستان نامید . اقامت گرجستان به شما تضمینی اعطا میشود و هرسال نیز تمدید میشود . 

دولت گرجستان به کلیه اتباع خارجی که با حداقل مبلغ 35 هزار دلار آمریکا ملک خریداری نمایند اقامت یکساله گرجستان داده میشود و در سال بعدی بدون مشکل تمدید میشود .

مزایای اقامت گرجستان از طریق خرید ملک : اولین مزیت این است که با هزینه ای که کرده اید ملکی را خریداری نموده اید که بصورت 6 دانگ بنام شما است . مالکیت یک خانه یا ملک را دارید، دومین مزیت این است که اقامت شما تضمینی است . بدون هیچ چون و چرائی، زمانی که سند ملکی بنام شماست به شما اقامت میدهند . مزیت آخر نیز این است که در یک کشوری که بزودی وارد اتحادیه اروپا میشود سرمایه گذاری کرده اید و ارزش افزوده این ملک برای شما بیشتر خواهد شد .

معایب اقامت گرجستان از طریق خرید ملک : تقریباً میتوان گفت این روش برای اخذ اقامت، هیچگونه معایب خاصی ندارد !

 

 

تضمینی بودن اقامت گرجستان از طریق خرید خانه، بزرگترین مزیت این روش است
تضمینی بودن اقامت گرجستان از طریق خرید خانه، بزرگترین مزیت این روش است

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان

اتباع خارجی که حداقل به میزان 300000 (سیصد هزار) لاری گرجستان در این کشور سرمایه گذاری مستقیم انجام میدهند، واجد شرایط دریافت اقامت دائم گرجستان هستند . 

اقامت دائم گرجستان یعنی به شخص متقاضی اقامت ، اقامت دائم گرجستان اعطا میشود و وی همیشه مجاز است که بدون داشتن هرگونه گواهی ویزا ، برای همیشه در داخل کشور گرجستان سکونت داشته باشد .

سرمایه گذارای در گرجستان در بخشهای ساخت و ساز، دامپروری و کشاورزی ، توریست و انرژی توصیه میگردد . 

مزایای اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری : اخذ اقامت دائم گرجستان در ابتدا یکی از بزرگترین مزیت های این روش است . مزیت دوم این است که سرمایه گذاری در گرجستان بصورت مستقیم مزیت هائی را برای سرمایه گذار در پیش دولت گرجستان دارد که در پستهای جداگانه به آن میپردازیم (زیرا دولت گرجستان بیشترین بها را به سرمایه گذاران خارجی میدهد) .

معایب اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری : تنها عیب این روش این است که نیاز به سرمایه زیادی دارد .

 

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان اقامت دائم گرجستان را در پی دارد
سرمایه گذاری در گرجستان اقامت دائم گرجستان را در پی دارد

 

اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان دقیقاً مشابه با ثبت شرکت در گرجستان است ، با این تفاوت که بجای اقامت گرفتن از روی شرکت خودتان، از طریق یک شرکت دیگر اقامت میگیرید. پرداخت مالیات ماهیانه از واجبات این روش است و در صورتی که مالیات حقوق خود را پرداخت ننمائید برای شما ترک کار میزنند و امکان ابطال کارت اقامت شما توسط دولت گرجستان وجود دارد .

مزایای اقامت گرجستان از طریق کارمندی : کم هزینه بودن این روش از مزایای اصلی این نوع اقامت است .

معایب اقامت گرجستان از طریق کارمندی : در صورتی که در خاک گرجستان حضور نداشته باشید دولت برای سالهای آینده ممکن است اقامت شما را تمدید نکند .

 

 

اقامت گرجستان از طریق تحصیل در دانشگاه گرجستان

کسانی که در دانشگاه ها یا موسسات آموزشی مورد قبول دولت در گرجستان پذیرش تحصیلی میگیرند میتوانند اقامت تحصیلی گرجستان را بگیرند. 

پس از ارائه ریز نمرات به دانشگاه بهمراه ترجمه رسمی و اخذ پذیرش به شما نامه ای داده میشود مبنی بر اینکه در دانشگاه پذیرش گرفته اید و نیاز به اقامت گرجستان دارید، ساختمان قارچی با پذیرش این نامه به شما طبق روال خاص دولت گرجستان، کارت اقامت گرجستان ارائه میکند.

توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی از دانشگاه انصراف دهید و یا از دانشگاه اخراج شوید کارت اقامت شما باطل خواهد شد و فاقد اعتبار خواهد بود .

مزایای اقامت گرجستان از طریق تحصیل : کم دردسر و تضمینی بودن این روش .

معایب اقامت گرجستان از طریق تحصیل : اخذ اقامت از این طریق جز سوابق اقامتی شما محسوب نمیشود!

 

 

اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اتباع خارجی از طریق ازدواج با اتباع گرجی میتوانند اقامت داشته باشند . این روش آنچنان مرسوم نیست اما اگر واقعاً قصد زندگی با یک تبعه گرجی را داشته باشید ، دولت امکانات مورد نیاز منجمله اقامت را برای شما فراهم می آورد اما این مادامی است که ازدواج شما واقعی باشد .

تفاوت های فرهنگی و قومیتی را در ازدواج با یک خارجی در نظر بگیرید و اگر واقعاً به یک گرجی علاقمند شدید (نه به قصد اخذ اقامت) با وی ازدواج کنید، به شما اقامت میدهند .

مزایای اقامت گرجستان از طریق ازدواج : اعطای اقامت دائم گرجستان در ابتدای کار

معایب اقامت گرجستان از طریق ازدواج : دردسرهای این روش زیاد است و بعنوان پر اولویت ترین گزینه برای اخذ اقامت به شما این روش را توصیه نمیکنیم .

 

پیشنهادهای بسیار خوبی را برای شما داریم، برای اخذ اقامت گرجستان بصورت تضمینی با کارشناسان ما در تماس باشید!

00995-558779549

00995-514269000

00995-555554644

 

Related Posts

Comments (2)

با سلام
تشکر از راهنماییهای مثمر ثمر .چه ساعاتی میتوانیم تماس حاص کنیم؟

سلام .
از ساعات 9 صبح الی 10 شب در خدمت شما هستیم .

Leave a comment