اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت گرجستان از طریق روشهای مختلفی قابل اخذ است ولی باتوجه به اتفاقات اخیر در گرجستان و سخت گیری های دولت این کشور برای اعطای اقامت به ایرانیان و سخت گیری در اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و مهر وزارت امور خارجه گرجستان بعنوان تائید، میتوان مطمئن ترین راه را برای اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان نامید .

 

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان

 

 

از دید دولت گرجستان سرمایه گذار شخصی است که حداقل به مبلغ 300 هزار لاری گرجستان در این کشور سرمایه گذاری مستقیم انجام میدهد.

این سرمایه گذاری باید مستقیم بوده و از طریق استعلام از حساب بانکی نمیتوان اقامت گرفت و دلیل آن نیز واضح هست و آنهم این است که گرجستان نیاز به سرمایه گذاران خارجی دارد و از آنها نیز حمایت میکند. 

مثالهائی از سرمایه گذاری بصورت مستقیم : خرید سهام یا اوراق بهادار از بورس گرجستان – خرید سهام یک شرکت دیگر – میزان مصرف سرمایه ای که توسط سرمایه گذار برای تجهیز شرکت خود انجام میدهد .

یکی از دلایلی که کشور گرجستان برای ارائه کارت اقامت به برخی اتباع ایرانی امتناع میورزد نیز این است که رشد کشور را در سرمایه گذاران خارجی می داند و همین موضوع دلیلی است بر پیشرفت این کشور به سمت اروپائی شدن .

 

اما سوال مهم این است که چه صنایع و یا کارهائی در گرجستان برای سرمایه گذاری مناسب هستند .

اگر بخواهید پاسخ دقیق این سوال را پیدا کنید، باید مراجعه کنید به بازار گرجستان و با دقت زیاد بررسی کنید. بررسی های کارشناسان آتنا جئو نشان داده که در گرجستان صنعت ساخت و ساز و توریسم در مرحله اول برای سرمایه گذاری مناسب هستند . صنعت هتل سازی نیز بسیار سودده میباشد و دامپروری، کشاورزی و احداث گلخانه نیز از نوع سرمایه گذاری های پر سود در گرجستان می باشد .

 

 

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

شخصی که در گرجستان طبق قوانین سرمایه گذاری سیصد هزار لاری داشته باشد (تقریباً معادل با 120 هزار دلار آمریکا) میتواند در ابتدای کار اقامت دائم گرجستان را بگیرد . 

بر طبق تعریف جدیدی که به احتمال زیاد از اول ژانویه 2019 شاهد آن هستیم هر سرمایه گذار بایستی حداقل به 300 هزار دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری نماید تا بتواند درخواست اقامت دائم کند.

پرونده اقامت دائم گرجستان باید زیر نظر یک وکیل مسلط به امور حقوقی اداره شود .

برای اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری شخص سرمایه گذار باید حتماً یک شرکت ثبت کرده باشد و کلیه امور را در بستر شرکت تجاری به انجام برساند .

اقامت دائم گرجستان ممکن است برای همسر و فرزندان شخص سرمایه گذار نیز لحاظ شوند، این در حالی است که ساز و کار و تعریف مشخصی در دولت گرجستان برای ارائه اقامت دائم برای خویشاوندان وجود ندارد . ممکن است به شخص سرمایه گذار اقامت دائم اعطا شود و به خانواده وی نیز اقامت دائم دهند 

 

 

سرمایه گذاری در گرجستان در بخش املاک
سرمایه گذاری در گرجستان در بخش املاک

 

 

مشکلات سرمایه گذاری در گرجستان

پیش از آنکه در هر زمینه ای سرمایه گذاری انجام دهید لازم است در مورد نوع سرمایه گذاری اطلاعات دقیق کسب کنید زیرا افراد زیادی به دید بسیار خوب وارد گرجستان شده اند ولی به دلیل عدم تحقیق با شکست مواجه شده و سرمایه زیادی را در گرجستان از دست داده اند .

در این پست اشاره نمودیم به موضوع هتل سازی و یا اجاره هتل که برای سرمایه گذاری مناسب هستند. 

شخصی که قصد سرمایه گذاری در بخشی نظیر هتل در گرجستان را دارد میتواند با اجاره هتل در گرجستان با پرداخت هزینه اجاره و انجام برخی از کارهائی که مناسب با جذب متقاضی برای بخش هتل هستند درآمد خوبی را کسب کنند اما نکته مهم این است تجربه و تخصص در این زمینه حرف اول را میزند . 

هدایت و اجاره هتلی که ماهانه 15 هزار دلار اجاره دارد بسیار سخت بوده و کسی که قصد انجام چنین کاری را دارد طبعاً باید در این زمینه پیش از انجام کار آگاهی کامل داشته باشد . 

 

سرمایه گذاری بدین صورت است که مثلاً برای بحث اجاره و مدیریت هتل اگر اجاره هتل 15 هزار دلار باشد، در ابتدای کار مجبور به پرداخت 30 هزار دلار بابت مبلغ اجاره هستید که در صورتی که شما بدون اطلاعات کافی هتل را اجاره کنید و در تنها یک ماه نتوانید سرویس دهی را به گونه ای داشته باشید که اجاره خود را تامین کنید ضرر زیادی به کسب و کار شما وارد خواهد شد .

پس سرمایه گذاری در گرجستان محدود به فعالیت در برخی از حوزه ها می باشد و جمعیت گرجستان نیز کم میباشد در نتیجه عرضه و تقاضا کم بوده و به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذارانی که بدون بیزنس پلن خاصی وارد گرجستان می شوند با شکست مواجه میشوند . 

 

 

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان

وقتی کسب و کاری را در گرجستان شروع میکنید اگر حداقل سرمایه شما برای شروع کار کمتر از 40 هزار دلار آمریکا باشد مطمئناً از حمایت مالی خوبی برخوردار نخواهید بود و بیزنس شما ممکن است بزودی با مشکل مواجه شود.

کسب و کارهائی که مبلغ سرمایه گذاری آنها کم است و به 120 هزار دلار آمریکا نمیرسد غالباً کسب و کارهای کوچک و مناسب کارآفرینی هستند، این در حالی است که سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر از 120 هزار دلار سرمایه گذاری های بزرگتر محسوب میشوند و سرمایه گذاری های بالای 1 میلیون دلار آمریکا، سرمایه گذاری های کلان محسوب میشوند .

در کوچکترین حالت سرمایه گذاری با مبلغ کمتر از 40 هزار دلار بعنوان مبلغ حمایتی منطقی نمی باشد. 

مبلغ حمایتی به این معناست که برای یک سرمایه گذاری خرد (برای کارآفرینی)  کلیه هزینه هائی که لحاظ میشود در نظر گرفته نمیشود . مثلاً برای راه اندازی یک فست فود اگر کل هزینه های اجاره مغازه، تجهیز مغازه و تهیه مواد اولیه برابر با 20 هزار دلار باشد این هزینه لحاظ نمیشود و هزینه غیر این از این هزینه باید بعنوان مبلغ حمایتی لحاظ شود و این مبلغ حمایتی برای کسب و کارهای کوچک نباید کمتر از 40 هزار دلار آمریکا باشد .

 

 

 

اخذ اقامت دائم گرجستان توسط آتنا گرجستان

شرکت آتنا گرجستان با در دست داشتن وکلای حرفه ای و زبده قادر به اخذ اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور است.

اگر از آندسته از افرادی هستید که مبلغ سرمایه گذاری شما کمتر از 300 هزار لاری بوده پیشنهاد میکنیم به اقامت دائم گرجستان فکر نکنید و وقت خود را صرف راه اندازی بیزنس و بهبود آن نمائید .

 

همچنین در این مورد به شما پیشنهاد میکنیم که به سرمایه گذاری در بخش املاک نیز فکر کنید زیرا آورده خوبی برای شما خواهد داشت 

شرکت آتنا در گرجستان بیزنس پلن های مختلفی را در زمینه سرمایه گذاری در بخش املاک و اخذ اقامت دائم گرجستان برای شما دارد .

 

با همکاران ما در تماس باشید :

 

00995-558779549

00995-514269000

00995-555554644

Related Posts

Leave a comment