اقامت کارمندی گرجستان

اقامت کارمندی گرجستان

اخذ اقامت گرجستان چندین روش مختلف دارد که میتوانید اینجا در مورد آنها بخوانید .

اقامت کارمندی گرجستان یکی از روشهای معمول برای گرفتن اقامت در گرجستان است .

نام دیگری که میتوان برای اقامت کارمندی گرجستان در نظر گرفت، اقامت کاری گرجستان است .

همانطور که از نام این اقامت پیداست این اقامت را برای افرادی صادر میشود که کارمند یک نهاد یا یک شرکت هستند .

نزدیک به 2 سال پیش زمانی که شخصی قصد اخذ اقامت گرجستان را داشت با ثبت شرکت در گرجستان میتوانست بسادگی اقامت بگیرد اما پس از گذشت مدتی و زمانی که تعداد شرکتهای ثبت شده و غیرفعال در گرجستان زیاد شد .

روال کار بدین صورت بود که شخص در گرجستان درخواست ثبت یک شرکت از نوع مسئولیت محدود میکرد. پس از 24 ساعت کاری شرکت وی ثبت میشد و مشخصات مربوط به شرکت در اختیار فرد قرار میگرفت .

پس از حداکثر یک روز که شرکت در گرجستان ثبت میشد، شخص درخواست اقامت گرجستان بروی شرکت خود میداد و 30 روز بعد جواب اقامت خود را دریافت می نمود.

 

 

اقامت کارمندی گرجستان
اقامت کارمندی گرجستان

 

بعد از گذشت 6 ماه دولت گرجستان دریافت که اتباع خارجی ثبت شرکت در گرجستان را بعنوان یک وسیله برای اخذ کارت اقامت گرجستان میدانند و بسیاری از آنها به دنبال سرمایه گذاری در گرجستان و یا راه اندازی کسب و کار نیستند و این موضوع با سیاست گذاری های دولت گرجستان فاصله داشت که دولت گرجستان مسیر اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را با این سرعت بست .

بعد از بسته شدن این روش برای اخذ اقامت گرجستان روش دیگری توسط اتباع خارجی استفاده شد که در حال حاضر به آن اقامت کارمندی گفته میشود.

این روش بدین صورت است که افرادی که شرکتهای فعال همراه با گردش مالی خوبی دارند و چندین سال است که در گرجستان فعالیت واقعی دارند از شرکتهای خود برای فروش قرارداد کاری به افرادی که نیاز به کارت اقامت گرجستان داشتند پرداختند . 

شخصی که شرکت فعالی دارد برای یک فرد قرارداد کاری آماده میکند و برای وی یک نقش کاری در قرارداد کاری حاضر می کنند و همچنین برای این شخص یک حقوق مشخص در نظر میگیرند که قرار است در پایان ماه به وی پرداخت شود (ولی تنها برای رعایت مفاد قرارداد ذکر شده است) .

شخص در قبال دریافت یک مبلغ مشخص قرارداد کاری را میفروشد و توسط یک وکیل یا کارشناس حقوقی درخواست اقامت شخص از طریق این قرارداد کاری به ساختمان قارچی داده میشود. 

پس از گذشت 30 روز جواب اقامت شخص متقاضی مشخص میشود . 

متقاضی لازم است پس از دریافت کارت اقامت، مالیات بر حقوق پرداخت کند . یعنی مبلغ 20 درصد از مبلغی که بعنوان حقوق برای وی منظور شده باید بعنوان مبلغ مالیات بر حقوق به حساب اداره مالیات پرداخت شود .

 

در صورتی که شرکت مورد نظر شرکت فعالی باشد احتمال دارد به شخص کارت اقامت داده شود .

به این نکته توجه داشته باشید که شرکتهای زیادی قول اقامت تضمینی گرجستان از طریق کارمندی را میدهند که باید بدانید این قول و وعده ها در اکثر مواقع محقق نخواهد شد و اقامت کارمندی گرجستان متاسفانه پروسه تصمیم گیری دارد و در بسیاری مواقع نیز دیده شده که به شخصی که اقامت میخواهد اجازه داشتن کارت اقامت نمیدهند .

 

 

چرا اقامت کارمندی گرجستان ؟

به نسبت دیگر روشهای اقامت این روش هزینه کمتری دارد ولی مشکلات خاص خود را نیز دارد. 

ماهانه باید مالیات بر حقوق را پرداخت کنید .

بصورت دقیق مشخص نیست که آیا مالیات شما پرداخت میشود یا خیر .

برای اقدام برای سالهای آینده مشخص نیست که آیا اقامت شما تمدید میشود یا خیر .

اقامت کارمندی گرجستان مزیت بزرگی دارد و آنهم این است که یکی از معتبرترین اقامت هاست بطوری که اگر بطور 6 سال مداوم تمدید شود تبدیل به اقامت دائم میشود.

آنچه که در قوانین جدید گرجستان بزودی لحاظ میشود تمدید اقامت ها بصورت 12 سال متوالی است .

به دلیل حضور تعداد زیادی از اتباع خارجی که خواستار اقامت هستند دولت گرجستان سخت گیری هایی را اعمال خواهد کرد که پیش از اقدام برای این سخت گیری ها از طریق روابط عمومی دولت این موارد را به اطلاع رسانده است .

اگر از آندسته از افرادی هستید که بهرصورت به اقامت گرجستان نیاز دارید و هزینه زیادی را نیز نمیخواهید انجام دهید به شما پیشنهاد اقامت کارمندی گرجستان را داریم. 

در نهایت شرکت آتنا گرجستان پیشنهاد اول و آخرش به شما خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت است . 

همچنین توصیه ما این است که اگر واقعاً در گرجستان مشغول بکار هستید و میخواهید اقامت بگیرید از روش کارمندی اقدام کنید ولی اگر کارمند یک شرکت در گرجستان نیستید و در گرجستان حضور ندارید از این روش برای اقامت خود اقدام نکنید.

 

نظر دولت گرجستان در مورد اقامت کارمندی

از نظر دولت گرجستان اشخاصی که کارت اقامت گرجستان را میگیرند و کشور را ترک می کنند و از روش کارمندی اقامت گرفته اند اقامتشان در طی قوانین جدید باطل خواهد شد . تنها اشخاصی میتوانند کارت اقامت گرجستان از طریق کارمندی را داشته باشند که حضور فیزیکی در خاک گرجستان دارند . برای مطلع شدن از این موضوع میتوانید به وبسایت sda.gov.ge مراجعه فرمائید و از طریق ایمیل یا گفتگوی آنلاین اطلاعات لازم و صحیح را از این طریق دریافت کنید .

از نظر دولت گرجستان هر شخص یا تبعه خارجی که در گرجستان زندگی میکند و در حال کار با یک شرکت یا نهاد مشخص است میتواند برای اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق کارمندی اقدام نماید و داشتن کارت اقامت برای وی بلامانع است .

 

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت پاسخ اقامت کارمندی

هر شخصی که برای اقامت کارمندی گرجستان درخواست میدهد میتواند در طی 10 – 20 یا 30 روز جواب اقامت خود را دریافت کند که از نظر هزینه با یکدگیر متفاوت هستند و روش اقدام برای هر 3 نوع یکسان است .

بطور معمول پس از گذشت 30 روز که از درخواست اقامت شما میگذرد پاسخ اقامت شما در وبسایت رسمی ساختمان قارچی درج میشود و با در اختیار داشتن نام کاربری و کلمه عبور میتوانید جواب اقامت خود را بررسی نمائید .

زمانی که جواب اقامت را دریافت نمودید و جواب شما مثبت بود با در دست داشتن پاسپورت معتبر میتوانید با مراجعه به ساختمان قارچی درخواست کارت نمائید و پس از گذشت 10 روز از درخواست کارت ، میتوانید با مراجعه حضوری کارت اقامت خود را دریافت نمائید .

 

روند تمدید و درخواست مجدد برای اقامت کارمندی

زمانی که با درخواست شما برای اقامت در کشور گرجستان موافقت شد به شما اقامت 6 ماهه یا 1 ساله داده می شود.

همانطور که اشاره شد در اقامت کارمندی هر ماه مالیات پرداخت میکنید و میتوانید رسیدهای مالیاتی خود را نیز درخواست نمائید .

40 روز پیش از آنکه تاریخ کارت شما منقضی شود باید درخواست مجدد خود را برای تمدید کارت اقامت به ساختمان قارچی داده باشید .

بیش از هر چیز مسئله مهم این است که بدانید که برای اینکه اقامت کارمندی بگیرید باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید . 

برای تهیه گواهی عدم سوء پیشینه میتوانید به مرکز پلیس +10 مراجعه نموده و درخواست گواهی عدم سوء پیشینه نمائید . 

گواهی عدم سوء پیشینه شما نیاز به ترجمه رسمی دارد که از طریق دارالترجمه رسمی میتوانید این کار را انجام دهید و این گواهی باید به زبان انگلیسی باشد .

پس از اینکه کارت اقامت 6 ماهه یا 1 ساله به شما داده شد اگر به موقع مالیات پرداخت کرده باشید و یا ثابت کرده باشید که در گرجستان و شرکتی که از روی آن اقامت گرفته اید کار میکنید بعد از آن میتوانید اقامت بلند مدت تری را دریافت کنید بطوری که پس از اخذ کارت اقامت یک ساله امکان اعطای کارت اقامت 3 ساله وجود دارد و پس از اعطای کارت 3 ساله اگر با تمدید آن به مشکل نخورید به شما کارت اقامت 5 ساله گرجستان اعطا خواهد شد .

اگر در هر سال تنها به شما اقامت 1 ساله گرجستان داده شود با تمدید این اقامت ها بصورت متوالی و تا 6 سال میتوانید درخواست کارت اقامت دائم دهید و طبق قوانین جدید کشور گرجستان اگر 200 هزار دلار دارایی مالی داشته باشید و به زبان گرجی مسلط باشید به شما اقامت دائم گرجستان را اعطا خواهند نمود .

 

ویزای کارمندی گرجستان
ویزای کارمندی گرجستان

 

 

دلایل مخالفت با درخواست اقامت کارمندی ؟

در موارد زیادی مشاهده شده که با درخواست اقامت کارمندی که توسط یک متقاضی به ساختمان قارچی داده شده مخالفت کرده اند . 

دلایلی که میتوان برای بیشتر مخالفت های دولت گرجستان برای اعطای کارت اقامت در نظر گرفت عبارتند از :

  • عدم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه : یکی از دلایل اصلی ریجکت نمودن درخواست اقامت کارمندی بسیاری از ایرانیان، عدم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است . جالب است بدانید که در گرجستان تنها اتباع ایرانی ملزم به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای گواهی اقامت گرجستان هستند.
  • تشخیص مجرم بودن شخص : در یکی از مراحلی که دولت گرجستان برای استعلام وضعیت متقاضی کارت اقامت اقدام می نماید شخص باید توسط پلیس امنیت گرجستان تائید شود . پلیس امنیت دولت گرجستان با یک استعلام بین المللی از وضعیت شخص آگاه میشود و در صورتی که مشخص شود شخص متقاضی مجرم است،به وی کارت اقامت اعطا نخواهد شد .
  • وقوع خلاف، جرم یا جنایت در خاک گرجستان : اگر شخصی که متقاضی کارت اقامت گرجستان است در خاک گرجستان خلافی صورت داده باشد و یا توسط پلیس به دلایلی دستگیر شده باشد به این شخص نیز کارت اقامت گرجستان داده نخواهد شد و درخواست این دسته از اشخاص جواب منفی خواهد داشت .
  • شخصی که قبلاً درخواست اقامت داده ولی ریجکت شده است : اشخاصی که پیشتر درخواست اقامت داده اند ولی با درخواست آنها به دلایل گوناگون مخالفت شده است ممکن است زمانی که درخواست مجدد میدهند با درخواست آنها مخالفت شود و مجدداً ریجکت شوند .
  • افرادی که به دلایل مختلف از کشور خود فرار میکنند نیز توسط دولت گرجستان شناسانئی میشوند و در صورتی که درخواست اقامت گرجستان نمایند با درخواست آنها مخالفت خواهد شد .

 

کسانی که جواب منفی دریافت میکنند و در برگه جواب اقامت خود 18ag مشاهده میکنند از طرف پلیس امنیت گرجستان تائید صلاحیت نشده اند .

 

 

بررسی درخواست اقامت کارمندی
بررسی درخواست اقامت کارمندی

 

 

مبلغ درخواست اقامت کارمندی گرجستان

مبالغ متعددی برای اقامت کارمندی گرجستان توسط شرکتهای مختلف اخذ میشود . از 800 دلار تا 5000 دلار .

قیمت معمول برای اخذ اقامت کارمندی گرجستان 1500 دلار آمریکا است . 

متاسفانه شرکتهای زیادی هستند که مبالغ بسیار زیادی را برای اقامت کارمندی گرجستان مطرح می کنند اما بخاطر داشته باشید زمانی که مبلغی را به عنوان مبلغ خدمات به شرکتی پرداخت میکنید، پس گرفتن آن مبلغ ساده نیست و شرکتهای مختلف در پی آن هستند که پول بیشتری را بابت خدمات از شما بگیرند .

قبل از اینکه درخواست اقامت بدهید مطمئن شوید که گواهی عدم سوء پیشینه شما توسط سفارت ایران در گرجستان و توسط وزارت امور خارجه گرجستان تائید شده باشد و حتماً توسط شرکتی که کار شما را انجام میدهد به ساختمان قارچی ارائه شده است.

 

اقامت کارمندی گرجستان توسط آتنا جئو

شرکت آتنا جئو با تجربه فراوان در گرجستان آماده ارائه خدمات اقامت کارمندی به متقاضیان محترم است . 

امیدواریم باداشتن کوله باری از تجربه و تخصص حقوقی در گرجستان بتوانیم در ارائه خدمات حقوقی اخذ اقامت گرجستان از طریق کارمندی خدمتی کوچک را در بصورت صادقانه در اختیار هموطنان عزیز ایرانی قرار دهیم .

 

بعنوان یک مشاور همراه و خدمت گزار توصیه هائی را برای سفر شما عزیزان به گرجستان داریم :

اگر قصد انجام هرگونه امور حقوقی را در گرجستان دارید به شما پیشنهاد میکنیم قبل از سفر به گرجستان این موارد را تهیه کنید : گواهی عدم سوء پیشینه بصورت رسمی با داشتن تاریخ اعتبار و ترجمه رسمی توسط یک دارالترجمه معتبر به همراه مهر تائید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران، پاسپورت معتبر همراه با حداقل 6 ماه اعتبار باقیمانده ، داشتن بلیط معتبر رفت و برگشت به گرجستان ، داشتن برگه های مربوط به رزرو هتل و یا تور، همراه داشتن برگه های معتبر شامل اجاره نامه معتبر یا سند معتبر در رابطه با اینکه شما مالک یک ملک در گرجستان هستید و در صورتی که کارت اقامت گرجستان را بصورت کارمندی دارید توصیه میکنیم اسم شرکت را به همراه رسیدهای مالیاتی خود به همراه داشته باشید تا در صورتی که پلیس مرزی گرجستان از ورود شما به مرز گرجستان امتناع ورزید بتوانید از طریق ارائه مدارک فوق پلیس این کشور را نسبت به ورود سالم خود به این کشور آگاه نمائید . 

 

توصیه آخر آتنا به شما : بعنوان یک شرکت با تجربه در زمینه اخذ اقامت گرجستان و خرید ملک در گرجستان توصیه میکنیم اگر قصد زندگی و ماندن در کشور گرجستان را دارید از طریق خرید ملک در گرجستان برای اخذ اقامت این کشور زیبا و امن اقدام نمائید .

 

همچنین میتوانید از طریق تلفنهای زیر با کارشناسان ما در گرجستان و در دفتر آتنا در تماس باشید :

 

تیم پشتیبانی :

۰۰۹۹۵-۵۵۸۷۷۹۵۴۹

۰۰۹۹۵-۵۱۴۲۶۹۰۰۰

۰۰۹۹۵-۵۵۵۵۵۴۶۴۴

 

آدرس دفتر مرکزی (گرجستان) :

گرجستان، تفلیس، خیابان آغماشنبلی، پلاک ۱۷

Leave a comment